606 141 330 ms@maxisport.com.pl

Informacje na temat ferii 2021

Informacje na temat ferii 2021
24 listopada 2020 Marcin
In Bez kategorii
https://maxisport.com.pl/wp-content/uploads/2020/11/do-www1.jpg

INFORMACJE NA TEMAT NASZYCH OBOZÓW, PÓŁKOLONII i WYJAZDÓW NARCIARSKICH PODCZAS SEZONU 2020/2021

Stan na 18.12.2020 r.

Wiemy, że jak co roku liczyliście na nasze półkolonijne turnusy narciarskie, jednak aktualna sytuacja w kraju oraz związane z nią przepisy i rozporządzenia nie pozwalają nam na organizację takiej formy wypoczynku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, postanowiliśmy zorganizować półkolonie o tematyce sportowej. Chyba wszyscy mamy dość siedzenia w domu a dzieci najbardziej 🙂 Dlatego uważamy, że taka forma aktywnego wypoczynku będzie najlepsza i na miejscu.  Otrzymaliśmy zgodę Kuratorium Oświaty na organizację takich półkolonii, dlatego z przyjemnością zapraszamy na nasze turnusy sportowe.

Więcej informacji –>TUTAJ

Stan na 17.12.2020 r.

Przedłużamy etap odpowiedzialności i wprowadzamy dodatkowe ograniczenia – zamknięte stoki i nowe zasady bezpieczeństwa w Sylwestra.

źródło: https://www.gov.pl

Z przykrością przyjęliśmy informację jaka pojawiła się w czwartek o nowych ograniczeniach, które będą obowiązywać od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r., czyli do końca ferii zimowych. Jak podano na stronie rządowej, we wspomnianym okresie czasu, zostaną zamknięte stoki narciarskie. Dla nas, organizatorów wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży jest to sprawa kluczowa. Po odwołaniu już wcześniej obozów i wczasów narciarskich, jesteśmy zmuszeni do podjęcia kolejnych kroków i tym razem, musimy odwołać zaplanowane półkolonie narciarskie. Po wprowadzeniu nowych rozporządzeń zostaliśmy pozbawieni możliwości zorganizowania takiego wypoczynku, który jak wiemy cieszył się dużą popularnością wśród dzieci i rodziców.

Jednocześnie chcielibyśmy poinformować wszystkich tych, którzy zaufali nam i dokonali zgłoszenia i wpłaty zaliczki, że wszystkie pieniążki będą sukcesywnie  do Państwa zwracane w ciągu najbliższych kilku dni. Będziemy również kontaktować się w tej sprawie mailowo z zainteresowanymi osobami.

Stan na 07.12.2020 r.

Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla organizatorów półkolonii w szkołach podstawowych. Zasady te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników oraz zminimalizować ryzyko związane z zakażeniem koronawirusem. W wytycznych zostały opisane m.in. warunki pobytu, założenia organizacyjne półkolonii, obowiązki rodziców/opiekunów prawnych, kwestie dotyczące higieny, wyżywienia, transportu, realizacji programu oraz procedury postępowania w przypadku potwierdzenia zakażenia koronawirusem.

źródło: https://www.gov.pl

W dalszym ciągu nie otrzymaliśmy jednoznacznej odpowiedzi z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, dotyczącego organizacji półkolonii zimowych przez naszą firmę – musimy wszyscy uzbroić się w cierpliwość. Takiej odpowiedzi możemy spodziewać się dopiero po 15.12.2020r., i do tego czasu wszystko stoi pod znakiem zapytania. Nie rezygnujemy jednak z zapisów i liczymy, że wszystko pomyślnie się ułoży i wkrótce będziemy mogli podać dobre informacje.  Otrzymujemy od rodziców również zapytania, dotyczące wieku uczestników półkolonii – ten temat również będzie wyjaśniony miejmy nadzieję po 15.12.2020r. Na chwilę obecną informacja na stronie MEN mówi o dzieciach z klas I-IV (nie ma mowy o rocznikach). Sytuacja jest naprawdę trudna a nam zależy na dopełnieniu wszelkich formalności i zapewnieniu należytego bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników. Dlatego, nie podejmujemy działań niezgodnych z prawem, (tak jak robią niektórzy organizatorzy), nie omijamy przepisów, działamy profesjonalnie. Nie możemy sobie pozwolić na niedociągnięcia formalne, które w rezultacie mogą spowodować jakiekolwiek zagrożenie dla naszych milusińskich lub skutkować przerwaniem półkolonii w trakcie jej trwania z powodu naruszenia przepisów. Licząc na Państwa zrozumienie, trzymamy kciuki za pomyślne rozwiązanie wszystkich naszych problemów organizacyjnych.

Stan na 04.12.2020 r.

Bezpieczne półkolonie dla najmłodszych uczniów w czasie ferii zimowych. W czasie tegorocznych ferii zimowych, które dla wszystkich w tym roku wyjątkowo odbędą się w jednym terminie 4 – 17 stycznia 2021 r., w szkołach i placówkach oświatowych będzie można organizować wypoczynek w formie półkolonii dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej. To odpowiedź na prośby rodziców i organizatorów półkolonii, którym dajemy możliwość, aby w ścisłym reżimie sanitarnym zorganizować opiekę dla najmłodszych dzieci.

źródło: https://www.gov.pl

Przez cały czas śledzimy najnowsze doniesienia i informacje związane z organizacją zimowego wypoczynku dla dzieci. Jeszcze nie wszystko jest jasne i przejrzyste (dla Organizatorów) ale staramy się dostosować do nowej rzeczywistości i zgodnie z przepisami zorganizować ferie dla dzieci. Wiemy jak to jest ważne, zwłaszcza teraz kiedy potrzeba ruchu i wypoczynku na świeżym powietrzu ma tak ogromne znaczenie. Postaramy się aby te ferie nie były mimo wszystko stracone i już szykujemy rozwiązania, o których lada dzień będziemy informować. Póki co zachęcamy do zgłaszania i zapisywania dzieci (z klas I-IV) na nasze półkolonie narciarskie  a dla dzieci starszych (z klas V-VIII) i młodzieży, być może uruchomimy wkrótce zapisy na treningi narciarskie przygotowujące do zawodów w slalomie.

 

Stan na 28.11.2020 r.

“W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie ministra edukacji i nauki zgodnie z którym ferie zimowe w tym roku szkolnym odbędą się dla wszystkich uczniów w całym kraju w tym samym termie – od 4 do 17 stycznia 2021 r., czyli zaraz po przerwie świątecznej.”

źródło: https://www.gov.pl

W związku z powyższym, zmuszeni jesteśmy z przykrością odwołać nasze obozy w Poroninie i we Włoszech, które zaplanowaliśmy na początek lutego. Jednocześnie informujemy, że można przepisać dzieci na półkolonie narciarskie, które postaramy się zorganizować w nowym terminie ferii, na dwóch turnusach: 4-8.01.2021 r. i 11-15.01.2021 r.  Wszystko jednak uzależnione jest od kolejnych decyzji i przepisów, które zapewne pojawią się lada moment.

Osoby, które dokonały wpłat za obozy w Poroninie (I i II) i obóz we Włoszech będziemy informować mailowo o możliwości zwrotu wpłaconych pieniędzy lub przepisania dziecka na turnusy półkolonijne.

Nie odwołujemy natomiast wyjazdu do Włoch – Cortina D’ Ampezzo dla dorosłych i rodzin w terminie 29.01 – 07.02.2021 r. Jeżeli tylko warunki epidemiologiczne i przepisy pozwolą – postaramy się zrealizować nasz wyjazd. O podjętych decyzjach będziemy informować na bieżąco na naszej stronie i mailowo zainteresowane osoby.

 

Stan na 24.11.2020 r.

“Protokół sanitarny dotyczący korzystania ze stacji narciarskich dopracowany, stoki będą zimą otwarte. Dziękuję partnerom: branży narciarskiej i Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu za świetną współpracę.”

źródło: https://twitter.com/Jaroslaw_Gowin

Czytaj więcej…

Stan na 23.11.2020 r.

W dobrych, rzeczowych rozmowach z branżą narciarską wypracowaliśmy protokół sanitarny, który jeszcze dziś skonsultujemy z @GIS_gov. Wygląda na to, że wkrótce będziemy mogli ogłosić dobre wieści dla narciarzy.

źródło: https://twitter.com/Jaroslaw_Gowin

Stan na 21.11.2020 r.

“Przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe. Tegoroczny wypoczynek będzie się jednak różnił od pozostałych. Dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.”

źródło: https://www.premier.gov.pl

W związku z informacjami dotyczącymi zmiany terminów ferii w całej Polsce,  chcielibyśmy odnieść się do tej sytuacji i zapewnić Państwa, że cały czas śledzimy bieżące wydarzenia, trwające negocjacje i rozmowy i wkrótce podejmiemy rozsądne decyzje. Zrobimy wszystko co w naszej mocy aby dostosować nasze działania do sytuacji i w bezpieczny, zgodny z reżimem sanitarnym sposób zrealizować nasze zimowe plany.

Jeżeli jednak okaże się, że realizacja półkolonii i obozów nie  będzie możliwa – zwrócimy Państwu 100% wpłaconych pieniędzy.

Informujemy również, że osoby które dokonały zgłoszeń wraz z podaniem kodu do bonu turystycznego mogą czuć się bezpieczne – nie wykorzystaliśmy do tej pory ani jednego kodu.

Będzie można zatem wykorzystać taki kod w przyszłości. Czekamy na rozwój sytuacji i będziemy Państwa informować o naszych ustaleniach.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych (Facebook i Instagram), gdzie znajdziecie Państwo najświeższe informacje.

Prosimy zatem o cierpliwość i zrozumienie. Trzymajmy wszyscy kciuki za pomyślne rozstrzygnięcia. Pozdrawiamy, życząc dużo zdrówka i dobrej energii

Maxisport Team