606 141 330 ms@maxisport.com.pl

Ważne informacje dotyczące rezerwacji w sezonie zimowym!

Ważne informacje dotyczące rezerwacji w sezonie zimowym!
24 października 2020 Marcin
In Bez kategorii

Informacje oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące zasad jakie będą obowiązywać podczas rezerwacji naszych zimowych obozów, wczasów czy półkolonii !

W związku z pojawiającymi się pytaniami na temat naszych wyjazdów zimowych (półkolonie, obozy i wczasy narciarskie) chcielibyśmy poinformować o najważniejszych rzeczach a tym samym odpowiedzieć na Wasze pytania dotyczące sytuacji związanej z pandemią COVID-19

Co w sytuacji jeśli zimą zostaną wprowadzone przepisy, regulacje zabraniające wyjazdów turystycznych?

 • Mamy gorącą nadzieję, że do takich sytuacji nie dojdzie. Jednak w takim przypadku każdy uczestnik ma prawo zrezygnować z wyjazdu i odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej.
 • Zgodnie z obowiązującymi przepisami w przypadku wystąpienia obiektywnych przyczyn takich, jak zamknięcie granic lądowych, wprowadzenia zakazu podróżowania do danego rejonu a także organizowania półkolonii czy obozów ZWRACAMY 100 % WPŁATY

Co w razie rezygnacji przez uczestnika (niekoniecznie związanej z Covid-19)?

Zgodnie z obowiązującymi Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa w imprezach turystycznych organizowanych przez Maxisport , mamy prawo pobrania kwoty odpowiadającej wysokości kosztów faktycznie poniesionych, nie więcej jednak niż:

 • do 25 dni przed datą rozpoczęcia imprezy –20% ceny,
 • b)pomiędzy 24 a 15 dniem przed datą rozpoczęcia imprezy –50% ceny,
 • na 14 dni przed datą rozpoczęcia imprezy –90% ceny.

Co z dotychczasowymi wpłatami

 • Nie martwcie się. Dzięki TUiR AXA oraz Turystycznemu Funduszowi Gwarancyjnemu – Wasze wpłaty są bezpieczne,
 • Maxisport to firma wpisana do rejestru organizatorów turystyki przez Marszałka Województwa Podkarpackiego, który czuwa nad terminowym przedłużaniem gwarancji ubezpieczeniowej i wypłacalnością przez Organizatora,
 • Polski Rząd zdecydował o wprowadzeniu specjalnej ustawy zwanej tarczą antykryzysową, która w przypadku odwołania wyjazdu przez COVID-19 wydłuża rozwiązanie umowy o 180 dni i dopiero po upłynięciu tego czasu po 14 dniach będą dokonywane wszelkie rozliczenia.
 • Pełna treść ustawy jest dostępna tutaj: http://dziennikustaw.gov.pl/D2020000056801.pdf

W przypadku odwołania wyjazdu zamiast zwrotu gotówki możemy zaproponować voucher. Dlaczego ?

 • Jest to ewentualność, którą bierzemy pod uwagę. Vouchery to bezpieczna forma przeniesienia imprezy na inny termin lub zamiana na podobną usługę świadczoną przez nas. Dodatkowo vouchery są objęte 100% gwarancją rządową przez rok. Zatem nawet biorąc pod uwagę najgorszą możliwość czyli zamknięcia firmy, klient zyskuje gwarancję odzyskania pełnej wpłaconej kwoty. Nasze vouchery będą mieć ważność do 03.2022! (będzie można je wykorzystać podczas najbliższego lata 2021 oraz sezonu zimowego 2021/2022 )

Czy voucher się opłaca?

 • Jest to rozwiązanie, które daje możliwość wykorzystania wpłaconych pieniędzy w szybszym czasie. Nie trzeba czekać180+14 dni – zgodnie z ustawą. Duże znacznie ma również fakt, że wybierając voucher przyczyniasz się także do wsparcia branży turystycznej i utrzymania wielu miejsc pracy, w tym przewoźników, hotelarzy i osób z którymi współpracujemy.

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – co to takiego ?

To specjalne wsparcie dla uczestników imprez turystycznych. Jego celem jest ochrona interesów klientów biur podróży, którzy mogą zostać pokrzywdzeni z powodu błędnego działania biura. W przypadku niewypłacalności biura podróży, rolę tę przejmuje właśnie TFG. Jego zasoby finansowe pochodzą od biur podróży, które są zobowiązane opłacić składkę za każdego uczestnika imprezy turystycznej.

Skąd pewność, że w przyszłym sezonie będziemy nadal działać i będzie można zrealizować vouchery?

 • Wiemy, że obecny czas jest trudny dla wszystkich, zwłaszcza dla sektora turystycznego. Jako Maxisport jesteśmy na rynku już ponad 8 lat i w ciągu tego czasu zdobyliśmy duże doświadczenie. Vouchery natomiast są chronione przez Państwo, są również objęte gwarancją ubezpieczeniową, a także ochroną przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Państwo oferuje nam (organizatorom turystycznym) również wsparcie w postaci kredytu z TFG.
 • Ubezpieczyciel (TUiR AXA) wydał nam nową gwarancję turystyczną, a Marszałek Województwa Podkarpackiego co rok przedłuża wpis do rejestru Organizatorów Turystyki.
 • Sytuacja jaka miała miejsce na wiosnę nie była łatwa i korzystna, udało nam się przetrwać i zrealizować wszystkie zaplanowane imprezy w sezonie letnim. W międzyczasie wprowadzono nowe możliwości, a my dzięki temu mamy gwarancję kontynuacji naszej działalności bez większych zmian.

Dziękujemy za zaufanie, i za to że wciąż jesteście z nami. To dla nas wiele znaczy

Maxisport Team