606 141 330 ms@maxisport.com.pl

Zimowe półkolonie narciarskie Łańcut, Rzeszów 2022

ZIMOWA PÓŁKOLONIA NARCIARSKA

14-18.02.2022 – Turnus I 21-25.02.2022 – Turnus II

wiek uczestników: 6-12 lat CENA: 900 zł

Wyjazdy z Rzeszowa i z Łańcuta

Zimowa półkolonia dla dzieci Rzeszów, Łańcut, Boguchwała, Strzyżów –  najlepszy sposób na ferie w mieście

Jeśli Państwa dziecko jest pełne energii, uwielbia sport i dobrą zabawę, to już teraz warto pomyśleć o aktywnym zaplanowaniu jego ferii zimowych. Nasza propozycja to zimowa półkolonia narciarska, która jest nie tylko świetną okazją do tego, by dziecko mogło spędzić czas na świeżym powietrzu, ale także miało możliwość zdobycia zupełnie nowych umiejętności narciarskich.

Podczas pięciodniowych turnusów narciarskich pozwalamy naszym małym kursantom na to, by korzystali z zimowej aury, a przy tym świetnie się bawili podczas nauki jazdy na nartach. Nasze wieloletnie doświadczenie i praca z dziećmi utwierdza nas w przekonaniu, że po kilku dniach zajęć ich umiejętności mogą wzrosnąć znacznie bardziej niż podczas pojedynczych wyjazdów.

Dbamy o to, by każdy z naszych podopiecznych czuł się bezpiecznie w trakcie półkolonii, a także mógł rozwijać swoje umiejętności we własnym tempie. Jesteśmy przekonani, że pomoże mu to w nauce samodzielności i rozwijaniu pasji związanej z narciarstwem.

Codziennie będziemy wybierać stację narciarską, na której panują najlepsze warunki śniegowe (np. Gogołów, Kiczera-Ski, Chyrowa-Ski).

Nasze półkolonie narciarskie to bogata oferta zajęć dla najmłodszych narciarzy. Jako pierwsza szkoła w Rzeszowie realizujemy program narciarski SITN PZN stworzony specjalnie dla dzieci.

Od sezonu 2020/2021 wprowadziliśmy w naszej szkole narciarskiej SITNUSIOWY SYSTEM SZKOLENIA NARCIARSKIEGO DZIECI SITN – PZN

Sitnusiowy system szkolenia powstał z myślą o najmłodszych narciarzach chcących uczyć się i doskonalić jazdę na nartach . Program składa się z 8 poziomów i skierowany jest dla dzieci w wieku 4-12 lat.
Kolorowe odznaki i różne formy zabawowe sprawiają że dziecko łatwo przyswaja określone umiejętności narciarskie.
Każdy uczestnik otrzymuje indeks w którym instruktorzy zapisują na jakim poziomie jest poszczególne dziecko.

Każdy poziom ma określone zadanie które uczestnik szkolenia stara się wykonać.  Na zakończenie każdego poziomu i po zdaniu testu otrzymuje kolorową odznakę która jest w określonym kolorze danego poziomu. Każdy uczestnik w pierwszym dniu kursu po przeprowadzeniu egzaminu sprawdzającego, rozpoczyna naukę  momentu adekwatnego do swojego poziomu umiejętności. Naukę można kontynuować w każdej licencjonowanej szkole narciarskiej.

Program SITNUSIOWY będzie wykorzystywany na naszych półkoloniach narciarskich oraz na obozie dla młodszych dzieci. Jest to nowa forma nauki jazdy na nartach w postaci zabaw oraz zdobywania poszczególnych stopni. Na koniec półkolonii w piątek odbywa się zakończenie wraz z wręczeniem dyplomów, indeksów oraz odznak. Zapraszamy wszystkich rodziców do kibicowania swoim pociechom podczas wspólnej zabawy i zakończenia w piątkowy ostatni dzień półkolonii.

System szkolenia zakłada następujące poziomy :

Na tym poziomie dzieci wprowadzane są w świat narciarstwa. Stawiają swoje pierwsze kroki na nartach, zapoznają się ze sprzętem narciarskim oraz uczą się wyjeżdżać wyciągiem. Na tym poziomie głównym założeniem są zmiany kierunku jazdy wykonywane w pozycji płużnej – łuki płużne.

Założeniem głównym tego poziomu jest skręt z pługu. Podczas ćwiczeń uczestnik kursu na tym etapie, nauczy się kontrolować prędkość oraz hamować. Sam będzie wyjeżdżał wyciągiem orczykowym

Poziom ten przygotowuje dziecko do pierwszych skrętów równoległych ślizgowych. Głównym celem jest nauka prawidłowego odciążenia i rotacji nóg a także odciążenie NW. Dodatkowymi umiejętnościami będzie tutaj prawidłowe ustawienie ciała narciarza i jazda z kijkami.

Na tym poziomie doskonalimy skręty równoległe ślizgowe. Głównym punktem jest nauka prowadzenia nart śladem ciętym w sterowaniu oraz skręt równoległy bazowy. Przygotowujemy także i przekazujemy informacje dotyczące układu dostokowego i dośrodkowego.

Założenia poziomu czarnego to nauka skrętu równoległego długiego. Eliminujemy ruch rotacyjny, który był na wcześniejszych lekcjach. Tutaj dziecko pozna skręt dostokowy cięty który jest nowym elementem podczas finalnego zdobywania ZŁOTEJ GWIAZDKI.

Na tym etapie doskonalimy skręt równoległy długi oraz doskonalimy poprawną pozycję narciarską. Zmniejszamy promień skrętu aby zakończyć ten poziom głównym punktem jakim jest – skręt równoległy krótki

Przedostatni poziom srebrny to nauka skrętu NW oraz ŚMIG. Dziecko na tym etapie nauczyć się poprawnej jazdy z kijkami, wbiciem kijka oraz wprowadzone zostaną elementy rywalizacji między uczniami.

Brawo ! Ukończyłeś wszystkie poziomy i zdobywasz złotą odznakę.

Na tym poziomie doskonalimy jazdę na krawędziach a także przygotowujemy do jazdy na slalomach. W tej części utrwalamy poznane ewolucje narciarskie z wykorzystaniem w różnym terenie.

Jesteś gotowy do kolejnego etapu szkolenia SITN PZN – DEMONSTRATOR SZKOLNY.

Zapraszamy na wspólne szkolenie z nami i życzymy powodzenia w zdobywaniu kolejnych poziomów.

Maxisport – Licencjonowana Szkoła Narciarska Rzeszów

Od sezonu 2020/2021 jesteśmy trzecią szkołą narciarską w Rzeszowie, która posiada licencję oraz uprawnienia do prowadzenia szkolenia narciarskiego, zgodnie z wytycznymi i programem nauczania narciarstwa zjazdowego SITNPZN (Stowarzyszenie Trenerów i Instruktorów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego).

COVID-19

Informacje oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące zasad jakie będą obowiązywać podczas rezerwacji naszych zimowych obozów, wczasów czy półkolonii !

INFORMACJE NA TEMAT WYJAZDU / POWROTU

Miejsce zbiórki w Łańcucie: Dworzec Komunikacji Prywatnej, Cetnarskiego 5,

 • Zbiórka uczestników od godz. 7:00, wyjazd 7:15

Dopłata za wyjazd z Łańcuta (25 zł/osoba za turnus)

   Wyjazdy z Łańcuta możliwe tylko w przypadku zebrania się grupy minimum 12 osób.

W przypadku mniejszej grupy – rodzice powinni dowieźć dzieci z Łańcuta na miejsce zbiórki w Rzeszowie.

Miejsce zbiórki w Rzeszowie: Szkoła Podstawowa nr 10, Ul. Dominikańska 4,

 • Zbiórka uczestników od godz. 7:30, wyjazd 8:00

Istnieje możliwość zabrania dzieci (po wcześniejszym umówieniu się) bezpośrednio z Boguchwały i Strzyżowa

Z Rzeszowa wyjeżdżamy autokarem do stacji narciarskich, na których będziemy uczyć, doskonalić  jazdę na nartach, a przede wszystkim dobrze się bawić.

W drodze powrotnej autokar przyjeżdża w odwrotnej kolejności do miejsc w których wsiadały dzieci: Strzyżów – Boguchwała – Rzeszów – Łańcut.

Orientacyjna godzina przyjazdu  do Rzeszowa to 16:30, Łańcuta – 17:00

 

WIĘCEJ INFORMACJI

Ramowy plan dnia

 • 7.00 – 7.15  Zbiórka uczestników i wyjazd z Łańcuta (Dworzec Komunikacji Prywatnej, Cetnarskiego 5) – przejazd do Rzeszowa
 • 7.30 – 8.00  Zbiórka uczestników w Rzeszowie w Szkole Podstawowej nr 10 (ul. Dominikańska 4)
 • 8.00 – 9.30 Przejazd autokarem do stacji narciarskiej
 • 10.00 –  rozpoczynamy zajęcia na stoku: nauka i doskonalenie jazdy na nartach w grupach z instruktorami
 • 12.30 – Obiad
 • 15:00 – Koniec zajęć i wyjazd w drogę powrotną
 • ok. 16:30 Przyjazd na miejsce do Rzeszowa (SP Nr 10, Dominikańska 4), ok. godz.17:00 przyjazd do Łańcuta (DKP, Cetnarskiego 5)

* Codziennie będziemy wybierać stację narciarską, na której panują najlepsze warunki śniegowe (np. Chyrowa-Ski, Gogołów, Kiczera, Przemyśl).

Warunki

CENA ZAWIERA:

 • Ubezpieczenie NNW,
 • wyżywienie (II śniadanie, obiad),
 • opiekę kadry pedagogicznej,
 • karnety
 • zajęcia szkoleniowe z instruktorami,
 • upominek dla każdego uczestnika,
 • podatek Vat

CENA NIE ZAWIERA:

 • pamiątkowej koszulki Maxisport (25 zł)
 • dopłaty za wyjazdy z Łańcuta (25 zł/osoba za turnus)

Ubezpiecznie

Wszyscy uczestnicy naszych półkolonii są objęci ubezpieczeniem NNW na kwotę 10 000 zł – od pierwszego do ostatniego dnia turnusu

Pytania i odpowiedzi

Dla kogo jest ta półkolonia ?

Zapraszamy dzieci i młodzież (od 6 roku życia), zarówno tych, którzy mieli już do czynienia z nartami jak i tych, którzy dopiero zamierzają rozpocząć swoją przygodę z narciarstwem.

Czy zapewniamy sprzęt (narty,buty,kije,kask) ?

Zabezpieczenie sprzętu leży po stronie rodziców. Odpowiednio dobrany i wyregulowany przynosimy w pierwszym dniu półkolonii do Szkoły Podstawowej nr 10. Na kolejne dni sprzęt może zostać w boksach szkolnych. Na Państwa prośbę możemy polecić zaprzyjaźnioną wypożyczalnię, w której będziecie mogli Państwo skompletować i wyregulować sprzęt dla dzieci.

Co jeśli z nagłych przyczyn uczestnik opuści jeden lub kilka dni?

Za opuszczone dni organizator nie zwraca kosztów. W zamian proponujemy wykorzystanie opłaconego dnia półkolonii na innym turnusie (w przypadku wolnych miejsc).

Co w przypadku gdy nie będzie odpowiednich warunków śniegowych?

Jeżeli pogoda nie dopisze i okaże się, że warunki na stokach uniemożliwiają bezpieczne przeprowadzenie zajęć narciarskich, zmuszeni będziemy odwołać nasze półkolonie – zwracamy wtedy pełne wpłacone kwoty. Ostateczną decyzję o odwołaniu półkolonii przekażemy najpóźniej na 24 h przed rozpoczęciem turnusu.

Jakim środkiem transportu przemieszczamy się na półkolonii?

Dojazdy do stoków odbywać się będą autokarem, ze sprawdzonej firmy przewozowej.

Kto będzie opiekował się dziećmi ?

Nasi wychowawcy/instruktorzy to osoby z odpowiednimi uprawnieniami, doświadczeniem, z którymi współpracujemy od kliku lat, które sumiennie wykonują swoje obowiązki.

Co jeśli dziecko ma alergie pokarmową, nie je mięsa, niektórych owoców itp.)?

W takich sytuacjach bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenie pokarmów, których dziecko nie może jeść, tak abyśmy mogli dopasować jadłospis do preferencji uczestników. Oczywiście w ramach zdrowego rozsądku i naszych możliwości.

Czy dawać dziecku jakieś pieniądze ?

W ramach opłaty za półkolonie uczestnicy mają zagwarantowane posiłki (II śniadanie i obiad, karnety). Nie jest więc konieczne, aby dziecko miało przy sobie pieniądze, zwłaszcza duże kwoty. Jednakże z doświadczenia wiemy że podczas przerwy na stoku “parę drobnych” może się przydać 😉 (gorąca herbata, czekolada, słodkie przekąski)

Co jeśli dziecko nie umie jeździć na nartach ?

Jesteśmy po to aby zaszczepić w dzieciach chęć do jazdy na nartach. A nasi instruktorzy zrobią wszystko aby ułatwić im poznanie tajników tego sportu.

Czy dziecko może samo wracać do domu (po przyjeździe do Rzeszowa) ?

Oczywiście, jeśli rodzic/opiekun prawny napisze oświadczenie zezwalające na samodzielny powrót dziecka do domu i złoży go u organizatora.

Kto może odebrać dziecko po zajęciach?

W karcie uczestnika, którą należy uzupełnić przy zapisywaniu dziecka na półkolonie rodzic/opiekun prawny może wpisać dane osób upoważnionych do przyprowadzania i odbierania dziecka z półkolonii. Każdorazowo osoba ta składa podpis u wychowawcy potwierdzający odbiór dziecka.

Czy można otrzymać fakturę ?

Tak. Prośbę o fakturę najlepiej zgłosić u organizatora w pierwszym dniu półkolonii.

Czy półkolonia jest zgłoszona w Kuratorium?

Tak. Jak co roku nasze półkolonie zgłaszane są do Kuratorium Oświaty. Już wielokrotnie przeszliśmy bez zastrzeżeń kontrole kuratorium i sanepidu.

TURNUSY I REZERWACJA MIEJSC

ZIMOWA PÓŁKOLONIA NARCIARSKA - TERMINY

14-18.02.2022

21-25.02.2022

RABATY

Rabaty nie sumują się. Można wybrać tylko 1 rabat !

dla rodzeństwa

z Kartą Dużej Rodziny

za zapisy i wpłaty do 30.11

DOKUMENTY DO POBRANIA

Pobierz dokumenty, z którymi należy się zapoznać przed półkolonią.

karta kwalifikacyjna

regulamin

informacje ubezpieczeniowe

warunki uczestnictwa

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

NAPISZ DO NAS

  ZADZWOŃ

  zapytaj o szczegóły dotyczące półkolonii

  600 710 397

  Prosimy o tel. w godz. 15:00 – 21:00

   

   

  Dokonanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków uczestnictwa, zobowiązaniem się do ich przestrzegania oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez MAXISPORT SZKOŁA AKTYWNEGO WYPOCZYNKU, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r.

  000