606 141 330 ms@maxisport.com.pl

Obóz rowerowy wędrowny nad Bałtykiem 2024

(o charakterze wędrownym)

Termin

Termin

15-25.07.2024

Cena obozu

Cena obozu

2150 zł

Wiek uczestników

Wiek uczestników

12-17 lat

INFORMACJE O OBOZIE

Polska | Wzdłuż wybrzeża Bałtyku | 11 dni | 7 dni jazdy na rowerze | ok. 450 km

To kolejna nasza propozycja na aktywne wakacje. Obóz rowerowy o charakterze wędrownym wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Wspaniała przygoda, ciekawe miejsca, super ludzie i niezapomniane wrażenia.

Trasa naszego przejazdu wybrzeżem Bałtyku jest łatwa, przebiega znanym i popularnym szlakiem rowerowym R10, zwanym także “Szlakiem latarni morskich”. Podróż uatrakcyjnią i uprzyjemnią  naturalne okoliczności przyrody w postaci pachnących lasów sosnowych, plaż i wydm oraz wspomniane już, mijane w kolejnych miejscowościach latarnie morskie oraz inne ciekawe obiekty Wybrzeża Zachodniego i Środkowego.

Gwarantujemy niezapomniane wrażenia, wspaniałe widoki i dobrą zabawę. W codziennym planie dnia nie zabraknie czasu na wypoczynek, zwiedzanie oraz dodatkowe atrakcje. Wędrowny charakter obozu pozwoli uczestnikom sprawdzić się w niecodziennych sytuacjach. Podstawowe techniki orientacji w terenie, wspólne przygotowywanie posiłków, rozpalanie ogniska czy rozbijanie obozu to dla współczesnej młodzieży ciekawa alternatywa i „szkoła życia”.

 

 

 

 

DOJAZD WŁASNY

Istnieje możliwość dojazdu własnego na miejsce startu (do Świnoujścia). Koszt obozu zostanie wtedy pomniejszony o 150 zł/osoba.  Uczestnika należy odebrać z obozu w Gdyni (po przepłynięciu grupy promem z Helu)

WIĘCEJ INFORMACJI

Program obozu

Dzień 1: Wyjazd uczestników pociągiem z Rzeszowa w godzinach popołudniowych

Dzień 2: Przyjazd do Świnoujścia. Zakwaterowanie na kempingu, obiad, odpoczynek, zwiedzanie Świnoujścia, plażowanie, kolacja.

Dzień 3: Śniadanie. Przejazd pierwszego etapu: Świnoujście – Niechorze ok. 70 km (obiad na trasie). Przyjazd na kemping, kolacja.

Dzień 4: Śniadanie, przejazd drugiego etapu: Niechorze – Gąski ok. 70 km (obiad na trasie). Przyjazd na kemping, ognisko, kolacja.

Dzień 5: Śniadanie, przejazd trzeciego etapu: Gąski – Wicie ok. 60 km (obiad na trasie). Przyjazd na kemping, kolacja.

Dzień 6: Śniadanie, przejazd czwartego etapu: Wicie – Rowy ok. 55 km (obiad na trasie). Przyjazd na kemping, kolacja.

Dzień 7: Śniadanie, przejazd piątego etapu: Rowy – Łeba ok. 50 km (obiad na trasie). Przyjazd na kemping, kolacja.

Dzień 8: Śniadanie, przejazd szóstego etapu: Łeba – Dębki ok. 30 km (obiad na trasie). Przyjazd na kemping, kolacja.

Dzień 9: Śniadanie, przejazd siódmego etapu: Dębki – Hel ok. 60 km (obiad na trasie). Przyjazd na kemping, kolacja.

Dzień 10: Śniadanie, przeprawa promem z Helu do Gdyni. Obiad. Wyjazd pociągiem w drogę powrotną do Rzeszowa.

Dzień 11. Przyjazd w godzinach porannych do Rzeszowa.

W ciągu każdego dnia oprócz jazdy na rowerze przewidzieliśmy przerwy na odpoczynek, zwiedzanie, plażowanie. Podczas pobytu na kempingach zaplanowaliśmy czas przy ognisku, doskonalenie swoich umiejętności w posługiwaniu się mapą i orientowaniu w terenie, a także gry i zabawy ingerujące grupę.

Ze względu na warunki atmosferyczne oraz predyspozycje psycho-fizyczne uczestników plan może ulec zmianom – na pewno nie straci jednak na atrakcyjności.

Warunki

CENA ZAWIERA:

 • Transport: pociąg (wyjazd z Rzeszowa),
 • Transport rowerów i bagaży busem serwisowym (dostępnym przez cały okres obozu)
 • Zakwaterowanie: 8 noclegów na kempingach
 • Wyżywienie: wspólnie przygotowywane śniadania i kolacje z półproduktów dostarczanych codziennie przez organizatora, ciepłe obiady w barach i restauracjach na trasie
 • ​Opiekę instruktora turystyki rowerowej
 • ​Ubezpieczenie: NNW – 10 000 zł
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji turystycznych (np. latarnie morskie, muzea)
 • Opłat za korzystanie z prysznica na kempingach
 • Wypożyczenia namiotu u organizatora (2/3 osobowy – 50 zł/obóz )
 • Pamiątkowej koszulki (+40 zł)

Ubezpiecznie

UBEZPIECZENIE PODSTAWOWE (w cenie obozu)

W trakcie obozu uczestnicy objęci są podstawowym ubezpieczeniem od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków NNW w UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń SA – do 10 000 PLN


UBEZPIECZENIE DODATKOWE (nie zawarte w cenie obozu)

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji (KR)

dodatkowo płatne + 63 zł

 • Ubezpieczenie może zostać zgłoszone w trakcie dokonywania rezerwacji w formularzu rezerwacyjnym na naszej stronie.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji (KR) + choroby przewlekłe (CP)

dodatkowo płatne + 126 zł

 • Ubezpieczenie może zostać zgłoszone w trakcie dokonywania rezerwacji w formularzu rezerwacyjnym na naszej stronie.

Umowa ubezpieczenia w zakresie Ubezpieczenia kosztów rezygnacji z Wyjazdu może być zawarta przez Ubezpieczającego najpóźniej w ciągu 168 godzin od daty potwierdzonej rezerwacji Wyjazdu i wpłaty całości lub części opłaty (zaliczki), jeżeli od daty rezerwacji Wyjazdu do daty Wyjazdu pozostało więcej niż 30 dni albo w dniu rezerwacji Wyjazdu i wpłaty całości lub części opłaty (zaliczki), jeżeli od daty rezerwacji Wyjazdu do daty Wyjazdu pozostało 30 dni lub mniej.

 

Pytania i odpowiedzi

Na jakim rowerze mogę jechać?

Najlepszy do podróży wybrzeżem Bałtyku będzie rower trekkingowy lub górski. Ważne aby był sprawny technicznie, posiadał sprawne przerzutki, które mogą przydać się na niewielkich podjazdach. Ponadto w osprzęcie roweru musi się znaleźć sprawne oświetlenie.

Jak przygotować rower?

Zalecamy aby rower przed wyjazdem przeszedł serwis w autoryzowanym punkcie. Może to zaoszczędzić trochę czasu i nerwów na ewentualnych naprawach podczas przejazdu.

Jakie rzeczy należy zabrać ze sobą?

Obowiązkowo każdy uczestnik MUSI posiadać KASK ROWEROWY ! Przyda się również zapasowa dętka (w odpowiednim rozmiarze). Jeżeli rower posiada nietypowe śruby/nakrętki również specjalistyczny kluczyk. Rękawiczki rowerowe, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, legitymacja szkolna. Wygodne ubranie do jazdy na rowerze, buty typu adidasy, klapki, ręcznik. Na wpadek załamania pogody przyda się też kurtka przeciwdeszczowa lub ponczo, bluza z długim rękawem (dres).

W co się pakujemy?

Zalecamy zapakowanie niezbędnych rzeczy do torby podróżnej/dużego plecaka (prosimy unikać dużych walizek). Na trasie będzie nam towarzyszył bus serwisowy, który będzie przewoził nasze bagaże z kempingu na kemping. My natomiast podróżujemy z małym plecakiem lub małą sakwą w rowerze.

Czy dam sobie radę?

Nasz wyjazd to propozycja dla osób lubiących jazdę na rowerze. W większości trasy przebiegają w terenie płaskim, są przeznaczone również dla mniej doświadczonych rowerzystów. Dzienny dystans to 30 – 70 km, w spokojnym tempie rozłożony na cały dzień. Zachęcamy aby już na kilka tygodni przed obozem wsiadać częściej na rower i pokonywać zbliżone dystanse w rekreacyjnym tempie. W sytuacji awaryjnej mamy do dyspozycji bus serwisowy, który może zabrać z trasy i dowieźć na kemping wraz z rowerem.

Czym dojeżdżamy na miejsce startu?

Z Rzeszowa wyruszamy do Świnoujścia pociągiem. Uczestnicy jadą w wraz z opiekunem. Bagaże i rowery podróżują busem serwisowym. Spotykamy się w dniu następnym w Świnoujściu. W drodze powrotnej płyniemy promem z Helu do Gdyni i dalej pociągiem do Rzeszowa (rowery i bagaże tak jak w pierwszą stronę – busem serwisowym).

Jakimi drogami będziemy jechać?

Dominować będą drogi asfaltowe, ścieżki rowerowe, czasami utwardzona ziemista nawierzchnia, niewielkie odcinki drogami szutrowymi, polnymi.

Gdzie będziemy spać?

Podczas obozu zaplanowaliśmy noclegi na kempingach. Codziennie w innym miejscu. Kempingi wyposażone w pełen węzeł sanitarny, natryski, toalety, ciepłą wodę. Dostęp do prądu, gdzieniegdzie bezpłatny internet oraz kuchnia. Zalecamy by skład do namiotu liczył 2-4 osoby. Jeżeli przed wyjazdem nie będzie wiadomo kto z kim śpi w namiocie, opiekunowie przydzielą miejsca w pierwszym dniu – w podziale na chłopców/dziewczęta (nie więcej niż 4 osoby w namiocie).

Jak będziemy się żywić?

Śniadania i kolacje przygotowywane będą pod okiem opiekunów, wspólnie przez uczestników z półproduktów dostarczanych codziennie przez organizatora. Ciepły obiad spożywać będziemy w restauracjach/barach znajdujących się na trasie dziennego odcinka.

Jakie mamy ubezpieczenie podczas obozu?

Każdy uczestnik obozu jest objęty podstawowym ubezpieczeniem w UNIQA S.A. Szczegółowe informacje w zakładce powyżej – UBEZPIECZENIE. Istnieje również możliwość dodatkowego ubezpieczenia w wybranym zakresie oraz ubezpieczenia od KOSZTÓW REZYGNACJI.

Ilu jest uczestników wyjazdu?

Aby obóz doszedł do skutku musimy uzbierać 14 osób. Uczestnikami mogą być zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Minimalny wiek uczestnika to 12 lat. Jeżeli macie znajomych, którzy lubią jeździć na rowerze – razem będzie Wam raźniej:)

Dokumenty/pieniądze?

Każdy uczestnik musi posiadać ważną legitymację szkolną lub dowód. Pieniądze według uznania (lody, słodycze, napoje, bilety wstępu do przewidywanych atrakcji turystycznych np. latarnie morskie) – sugerujemy 250-300 zł

Jakie obowiązują zasady, regulaminy, przepisy podczas obozu?

Wszyscy uczestnicy przed wyjazdem zostają zaznajomieni z regulaminem obozu na który się zgadzają i zobowiązują się do jego przestrzegania. Grupę na trasie obowiązują również przepisy ruchu drogowego. Jako przewodnik jedzie doświadczony instruktor turystyki rowerowej, odpowiedzialny z grupę na całej trasie. Podczas wyjazdu współpracujemy w grupie, przygotowujemy wspólnie posiłki, rozwiązujemy bieżące sprawy, uczymy się przydatnych umiejętności i wykorzystujemy podczas dalszej jazdy. Na trasie dostosowujemy tempo i przerwy tak aby wszyscy uczestnicy mogli poruszać się bezpiecznie w zwartej grupie.

Po dokonaniu rezerwacji przez nasz formularz prześlemy mailem na wskazany adres niezbędne dokumenty oraz informacje dotyczące obozu.

Od momentu otrzymania od nas potwierdzenia rezerwacji oraz niezbędnych dokumentów, prosimy o wpłatę zaliczki 300 zł do 7 dni. Brak wpłaty zaliczki w wymaganym terminie będzie jednoznaczny z rezygnacją i usunięciem z listy.

Nr rachunku bankowego:

Maxisport Szkoła Aktywnego Wypoczynku Marcin Sobczak
PL 85 1050 1562 1000 0097 3631 9410

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

NAPISZ DO NAS

 

  ZADZWOŃ

   

  +48 606 141 330

  DOKUMENTY

  Pobierz dokumenty, z którymi należy się zapoznać przed wyjazdem na obóz rowerowy.

  Karta Kwalifikacyjna Uczestnika

  Ogólne Warunki Ubezpieczenia

  Regulamin Obozu Rowerowego

  Ogólne Warunki Uczestnictwa

  ROWEROWY OBÓZ WĘDROWNY WZDŁUŻ WYBRZEŻA BAŁTYKU

  cena: 2150 PLN

  termin: 15-25.07.2024 / wiek uczestników: 12-17