606 141 330 ms@maxisport.com.pl

Wyjazd rowerowy – Austria wzdłuż Dunaju

Termin

Termin

16 – 23.08.2019

Cena

Cena

1400 zł

Wiek uczestników

Wiek uczestników

od 18 lat

INFORMACJE O WYJEŹDZIE

Austria | Wzdłuż Dunaju | 8 dni | 6 dni jazdy | 350 km

Dla kogo jest nasz wyjazd ?

Na nasz wyjazd rowerowy o charakterze wędrownym zapraszamy wszystkich chętnych dorosłych, szczególnie miłośników „dwóch kółek”, którzy w sposób aktywny chcieliby spędzić urlop podróżując wzdłuż jednej z najdłuższych rzek w Europie – Dunaju. W trakcie pobytu w Austrii czeka na nas wiele atrakcji.

Nie tylko jazda na rowerze

Trasa jaką wybraliśmy ma charakter rekreacyjny dlatego też z pewnością poradzi sobie z nią każdy kto lubi jeździć na rowerze. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia, wspaniałe widoki i dobrą zabawę. Oprócz pedałowania przewidujemy czas na wypoczynek, zwiedzanie oraz dodatkowe atrakcje. Wieczory przy grillu czy ognisku na pewno zapadną Wam również w pamięci.

Życie na kempingu

Wspólne przygotowywanie posiłków (śniadania i kolacje), rozbijanie namiotów czy rozpalanie ogniska będą doskonałą przygodą, lub przypomnieniem sobie czasów dzieciństwa. Kameralna grupa oraz forma wyjazdu na pewno będzie sprzyjać zawieraniu coraz bliższych relacji między uczestnikami. Kto wie – może przyjaźni na całe życie…

DOKUMENTY DO POBRANIA

Pobierz dokumenty, z którymi należy się zapoznać przed wyjazdem na obóz rowerowy.

UMOWA

KARTA

REGULAMIN

OWU

WIĘCEJ INFORMACJI

Program wyjazdu

Dzień 1: 

Wyjazd uczestników wraz z opiekunem z Rzeszowa w godzinach popołudniowych. Rowery i bagaże podróżują oddzielnym busem serwisowym – dostępnym dla naszej grupy podczas całego wyjazdu.

Dzień 2:

Przyjazd do Pasawy. Pasawa – Zakole Dunaju (Schlögen) ok. 45km

Dzień 3:

Zakole Dunaju (Schlögen) – okolice Linz   ok. 60 km

Dzień 4:

Linz – Melk  ok. 90 km

Dzień 5:

Melk – Zwentendorf  ok. 65 km

Dzień 6:

Zwendendorf – Wiedeń   ok. 50-60 km

Dzień 7: 

Zwiedzanie Wiednia – Prater. Wieczorem wyjazd autobusem do Polski. Bagaże oraz rowery tak samo jak w pierwszą stronę wracają naszym busem serwisowym.

Dzień 8: 

Powrót w godzinach popołudniowych do Rzeszowa

Informacje dodatkowe

W ciągu każdego dnia oprócz jazdy na rowerze przewidzieliśmy przerwy na odpoczynek, zwiedzanie. Ze względu na warunki atmosferyczne oraz predyspozycje psycho-fizyczne uczestników plan może ulec zmianom – na pewno nie straci jednak na atrakcyjności.

Warunki

CENA ZAWIERA:

 • Transport: autokar liniowy (wyjazd z Rzeszowa)
 • Transport rowerów i bagaży busem serwisowym (dostępnym przez cały okres wyjazdu)
 • Zakwaterowanie: 5 noclegów na
  kempingach
 • Wyżywienie: wspólnie przygotowywane śniadania i kolacje z półproduktów dostarczanych codziennie przez organizatora, ciepłe obiady w barach i restauracjach na trasie
 • ​Opiekę instruktora turystyki rowerowej
 • Ubezpieczenie: KL, NW, BP
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 PLN
 • Podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji turystycznych (np. Prater)
 • Wypożyczenia namiotu u organizatora (2 osobowy – 50zł/obóz )

Ubezpiecznie

Ubezpieczenie podstawowe

W trakcie wyjazdu uczestnicy objęci są ubezpieczeniem od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) – do 2 000 Euro, Koszty Leczenia (KL) – 10 000 Euro, Bagaż Podróżny (BP) 200 Euro

Ubezpieczenie dodatkowe

Istnieje możliwość ubezpieczenia się na wypadek rezygnacji z imprezy turystycznej – Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji (KR) w wysokości 2,5 % ceny imprezy.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU) – SPRAWDŹ

 

Pytania i odpowiedzi

Na jakim rowerze mogę jechać?

Najlepszy do podróży wzdłuż Dunaju będzie rower trekkingowy lub górski. Ważne aby posiadał sprawne hamulce, przerzutki, które mogą przydać się na niewielkich podjazdach. Ponadto w osprzęcie roweru musi się znaleźć sprawne oświetlenie

Jak przygotować rower?

Zalecamy aby rower przed wyjazdem przeszedł serwis w autoryzowanym punkcie ponieważ od jego sprawności w dużej mierze będzie zależał komfort jazdy.

Jakie rzeczy należy zabrać ze sobą?

Obowiązkowo każdy uczestnik musi posiadać KASK ROWEROWY ! Przyda się również zapasowa dętka (w odpowiednim rozmiarze). Jeżeli rower posiada nietypowe śruby/nakrętki również specjalistyczny kluczyk. Rękawiczki rowerowe, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, paszport lub dowód osobisty. Wygodne ubranie do jazdy na rowerze, buty typu adidasy, klapki, ręcznik. Na wpadek załamania pogody przyda się też kurtka przeciwdeszczowa lub ponczo, bluza z długim rękawem (dres). Jeden namiot na 2-4 osoby.

W co się pakujemy?

Zalecamy zapakowanie niezbędnych rzeczy do torby podróżnej/dużego plecaka. Na trasie w Austrii będzie nam towarzyszył bus serwisowy, który będzie przewoził nasze bagaże z kempingu na kemping. Dlatego też nie musimy się martwic, że będziemy musieli dźwigać duże ciężary podczas jazdy. My natomiast podróżujemy z małym plecakiem lub małą sakwą w rowerze. Pojemność busa jest jednak ograniczona – w związku z tym zabieramy najpotrzebniejsze minimum 🙂

Czy dam sobie radę?

Nasz wyjazd to propozycja dla osób lubiących jazdę na rowerze. Oznacza to, że codziennie będziemy poruszać się na rowerze. W większości trasy przebiegają w terenie płaskim, są przeznaczone również dla mniej doświadczonych rowerzystów. Dzienny dystans to 40 – 90 km, w spokojnym tempie rozłożony na cały dzień.  Zachęcamy aby już na kilka tygodni przed obozem wsiadać częściej na rower i pokonywać zbliżone dystanse w rekreacyjnym tempie. W sytuacji awaryjnej mamy do dyspozycji bus serwisowy, co oznacza że może nas zgarnąć z trasy i dowieźć na kemping wraz z rowerem.

Czym dojeżdżamy na miejsce startu?

Z Rzeszowa wyruszamy do Pasawy autobusem liniowym (Rzeszów-Kraków-Wiedeń-Pasawa). Uczestnicy jadą w wraz z naszym opekunem grupy. Bagaże i rowery podróżują busem serwisowym. Spotykamy się w dniu następnym w Pasawie na granicy niemiecko-austriackiej. W drodze powrotnej wsiadamy do autobusu liniowego we Wiedniu i stamtąd jedziemy do Krakowa i dalej do Rzeszowa.

Jakimi drogami będziemy jechać?

Wzdłuż Dunaju będziemy głównie jechać ścieżkami rowerowymi, drogami asfaltowymi, ubitymi, niewielkie odcinki drogami szutrowymi.

Gdzie będziemy spać?

Podczas naszego wyjazdu zaplanowaliśmy noclegi na kempingach w Austrii. Codziennie w innym miejscu. Kempingi wyposażone w pełen węzeł sanitarny, natryski, toalety, ciepłą wodę. Dostęp do prądu, gdzieniegdzie bezpłatny internet oraz kuchnia. Zalecamy by skład do namiotu liczył 2-3 osoby. Jeżeli przed wyjazdem nie będzie wiadomo kto z kim śpi w namiocie, organizator przydzieli miejsca w pierwszym dniu.

Jak będziemy się żywić?

Śniadania i kolacje przygotowywane będą wspólnie przez uczestników z półproduktów dostarczanych codziennie przez organizatora. Oczywiście możecie liczyć na swoje ulubione jedzenie, które w miarę możliwości będziemy starali się zapewnić. Obiad spożywać będziemy w restauracjach/barach znajdujących się na trasie dziennego odcinka co oznacza, że coś ciepłego “na ząb” też będzie. Na każdy dzień organizator zapewnia również batony energetyczne i napoje izotoniczne.

Jakie mamy ubezpieczenie podczas wyjazdu ?

Zalecamy przed wyjazdem wyrobienie karty EKUZ, w najbliższym oddziale NFZ. Każdy uczestnik wyjazdu jest objęty ubezpieczeniem w TUiA AXA S.A. Warunki szczegółowe – tutaj

Ilu jest uczestników wyjazdu?

Aby wyjazd doszedł do skutku musimy uzbierać pewne minimum. W naszym przypadku oznacza to 12 osób (max 14). Zakładamy, że uczestnikami będą osoby dorosłe.

Dokumenty/pieniądze?

Każdy uczestnik musi posiadać ważny paszport lub dowód osobisty. Pieniądze według uznania (dodatkowo płatne atrakcje turystyczne).

Zasady, regulaminy, przepisy podczas obozu?

Wszyscy uczestnicy przed wyjazdem zostają zaznajomieni z regulaminem  na który się zgadzają i zobowiązują się do jego przestrzegania. Ponadto grupę na trasie obowiązują również przepisy ruchu drogowego. Jako przewodnik jedzie doświadczony instruktor turystyki rowerowej, odpowiedzialny z grupę na całej trasie. Podczas wyjazdu współpracujemy w grupie, przygotowujemy wspólnie posiłki, rozwiązujemy bieżące sprawy. Na trasie dostosowujemy tempo i przerwy tak aby wszyscy uczestnicy mogli poruszać się bezpiecznie w zwartej grupie.

ZAREZERWUJ

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

NAPISZ DO NAS

 

  ZADZWOŃ

   

  +48 606 141 330

  ZAREZERWUJ

  Po dokonaniu rezerwacji, otrzymają Państwo sms oraz maila na wskazany adres wraz z niezbędnymi dokumentami oraz informacjami dotyczącymi obozu.

  Od chwili potwierdzenia przez nas rezerwacji należy do 7 dni wpłacić zaliczkę w wysokości 300 zł. Brak wpłaty zaliczki w wymaganym terminie skutkować będzie wykreśleniem z listy.

  Nr rachunku bankowego:

  Maxisport Szkoła Aktywnego Wypoczynku
  PL 85 1050 1562 1000 0097 3631 9410