606 141 330 ms@maxisport.com.pl

Obóz rowerowy – Austria – Wzdłuż Dunaju

Termin

Termin

29.07 – 04.08.2024

Cena

Cena

2600 zł

Wiek uczestników

Wiek uczestników

14-17 lat

INFORMACJE O OBOZIE

Austria | Wzdłuż Dunaju | 7 dni | 5 dni jazdy |  ok. 350 km

Tym razem proponujemy nowy kierunek – Austria. Obóz rowerowy o charakterze wędrownym wzdłuż Dunaju. Podobnie jak inna nasza  już propozycja obozu – wzdłuż wybrzeża Bałtyku, to wspaniała przygoda, ciekawe miejsca, super ludzie i niezapomniane wrażenia.

Trasa rowerowa wzdłuż Dunaju z Passawy do Wiednia, to idealny sposób na aktywny wypoczynek połączony z odkrywaniem piękna Austrii.

Gwarantujemy niezapomniane wrażenia, wspaniałe widoki i dobrą zabawę. W codziennym planie dnia nie zabraknie czasu na wypoczynek, zwiedzanie oraz dodatkowe atrakcje. Wędrowny charakter obozu pozwoli uczestnikom sprawdzić się w niecodziennych sytuacjach. Podstawowe techniki orientacji w terenie, wspólne przygotowywanie posiłków, rozpalanie ogniska czy rozbijanie obozu to dla współczesnej młodzieży ciekawa alternatywa i „szkoła życia”.

Dla kogo jest nasz wyjazd ?

Na nasz wyjazd rowerowy o charakterze wędrownym zapraszamy młodzież w wieku 14-17 lat, szczególnie miłośników „dwóch kółek”, którzy w sposób aktywny chcieliby spędzić część wakacji, podróżując wzdłuż jednej z najdłuższych rzek w Europie – Dunaju. W trakcie pobytu w Austrii czeka na nas wiele atrakcji.

Nie tylko jazda na rowerze

Trasa jaką wybraliśmy ma charakter rekreacyjny dlatego też z pewnością poradzi sobie z nią każdy kto lubi jeździć na rowerze. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia, wspaniałe widoki i dobrą zabawę. Oprócz pedałowania przewidujemy czas na wypoczynek, zwiedzanie oraz dodatkowe atrakcje. Wzdłuż trasy znajdują się liczne zamki, m.in. Schloss Neuhaus, Schloss Greinburg, Burgruine Aggstein i Schloss Schönbrunn. Miasta: Passawa, Linz, Melk, Krems i Wiedeń to miasta z bogatą historią i kulturą. Krajobrazy: Trasa prowadzi przez malownicze doliny, winnice, lasy i łąki.

Życie na kempingu

Wspólne przygotowywanie posiłków (śniadania i kolacje), rozbijanie namiotów czy rozpalanie ogniska będą doskonałą przygodą, Kameralna grupa oraz forma wyjazdu na pewno będzie sprzyjać zawieraniu coraz bliższych relacji między uczestnikami. Kto wie – może przyjaźni na całe życie…

WIĘCEJ INFORMACJI

Program obozu

Dzień 1: 

Wyjazd busem uczestników wraz z opiekunami z Rzeszowa w godzinach wieczornych.

Dzień 2:

Przyjazd do Pasawy w godzinach porannych.

Śniadanie. Przejazd pierwszego etapu: Pasawa – Zakole Dunaju (Schlögen) ok. 45 km (obiad na trasie). Przyjazd na kemping, kolacja.

Dzień 3:

Śniadanie. Zakole Dunaju (Schlögen) – okolice Linz   ok. 60 km (obiad na trasie). Przyjazd na kemping, kolacja.

Dzień 4:

Śniadanie. Linz – Melk  ok. 90 km (obiad na trasie). Przyjazd na kemping, kolacja.

Dzień 5:

Śniadanie. Melk – Zwentendorf  ok. 65 km (obiad na trasie). Przyjazd na kemping, kolacja.

Dzień 6:

Śniadanie. Zwendendorf – Wiedeń   ok. 60 km (obiad na trasie). Przyjazd na kemping, kolacja i wieczorne zwiedzanie Wiednia.

Dzień 7: 

Śniadanie. Zwiedzanie Wiednia ciąg dalszy. Obiad. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd w godzinach wieczornych do Rzeszowa.

Informacje dodatkowe

W ciągu każdego dnia oprócz jazdy na rowerze przewidzieliśmy przerwy na odpoczynek, zwiedzanie lokalnych atrakcji i ciekawych miejsc. Ze względu na warunki atmosferyczne oraz predyspozycje psycho-fizyczne uczestników plan może ulec zmianom – na pewno nie straci jednak na atrakcyjności.

Warunki

CENA ZAWIERA:

 • Transport uczestników, bagaży i rowerów: BUS (wyjazd z Rzeszowa),
 • Bus serwisowy (dostępny przez cały okres przejazdu/obozu),
 • Zakwaterowanie: 5 noclegów na kempingach,
 • Wyżywienie: wspólnie przygotowywane śniadania i kolacje z półproduktów dostarczanych codziennie przez organizatora, ciepłe obiady w barach i restauracjach na trasie,
 • ​Opiekę instruktora turystyki rowerowej,
 • ​Ubezpieczenie: NNW – 10 000 zł
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletów wstępu do atrakcji turystycznych (np. zamki, muzea itp.)
 • Opłat za korzystanie z prysznica na kempingach
 • Wypożyczenia namiotu u organizatora (2 osobowy – 50 zł/obóz )

Ubezpiecznie

Ubezpieczenie podstawowe

W trakcie wyjazdu uczestnicy objęci są ubezpieczeniem od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) – do 2 000 Euro, Koszty Leczenia (KL) – 10 000 Euro, Bagaż Podróżny (BP) 200 Euro

ubezpieczenie dodatkowe (nie zawarte w cenie obozu)

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji (KR)

dodatkowo płatne

 • Ubezpieczenie może zostać zgłoszone w trakcie dokonywania rezerwacji w formularzu rezerwacyjnym na naszej stronie.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji (KR) + choroby przewlekłe (CP)

dodatkowo płatne

 • Ubezpieczenie może zostać zgłoszone w trakcie dokonywania rezerwacji w formularzu rezerwacyjnym na naszej stronie.

Umowa ubezpieczenia w zakresie Ubezpieczenia kosztów rezygnacji z Wyjazdu może być zawarta przez Ubezpieczającego najpóźniej w ciągu 168 godzin od daty potwierdzonej rezerwacji Wyjazdu i wpłaty całości lub części opłaty (zaliczki), jeżeli od daty rezerwacji Wyjazdu do daty Wyjazdu pozostało więcej niż 30 dni albo w dniu rezerwacji Wyjazdu i wpłaty całości lub części opłaty (zaliczki), jeżeli od daty rezerwacji Wyjazdu do daty Wyjazdu pozostało 30 dni lub mniej.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU) – SPRAWDŹ

 

Pytania i odpowiedzi

Na jakim rowerze mogę jechać?

Najlepszy do podróży wzdłuż Dunaju będzie rower trekkingowy lub górski. Ważne aby posiadał sprawne hamulce, przerzutki, które mogą przydać się na niewielkich podjazdach. Ponadto w osprzęcie roweru musi się znaleźć sprawne oświetlenie

Jak przygotować rower?

Zalecamy aby rower przed wyjazdem przeszedł serwis w autoryzowanym punkcie ponieważ od jego sprawności w dużej mierze będzie zależał komfort jazdy.

Jakie rzeczy należy zabrać ze sobą?

Obowiązkowo każdy uczestnik musi posiadać KASK ROWEROWY ! Przyda się również zapasowa dętka (w odpowiednim rozmiarze). Jeżeli rower posiada nietypowe śruby/nakrętki również specjalistyczny kluczyk. Rękawiczki rowerowe, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, paszport lub dowód osobisty. Wygodne ubranie do jazdy na rowerze, buty typu adidasy, klapki, ręcznik. Na wpadek załamania pogody przyda się też kurtka przeciwdeszczowa lub ponczo, bluza z długim rękawem (dres). Jeden namiot na 2-3 osoby.

W co się pakujemy?

Zalecamy zapakowanie niezbędnych rzeczy do torby podróżnej/dużego plecaka. Na trasie w Austrii będzie nam towarzyszył bus serwisowy, który będzie przewoził nasze bagaże z kempingu na kemping. Dlatego też nie musimy się martwic, że będziemy musieli dźwigać duże ciężary podczas jazdy. My natomiast podróżujemy z małym plecakiem lub małą sakwą w rowerze. Pojemność busa jest jednak ograniczona – w związku z tym zabieramy najpotrzebniejsze minimum 🙂

Czy dam sobie radę?

Nasz wyjazd to propozycja dla osób lubiących jazdę na rowerze. Oznacza to, że codziennie będziemy poruszać się na rowerze. W większości trasy przebiegają w terenie płaskim, są przeznaczone również dla mniej doświadczonych rowerzystów. Dzienny dystans to 40 – 90 km, w spokojnym tempie rozłożony na cały dzień.  Zachęcamy aby już na kilka tygodni przed obozem wsiadać częściej na rower i pokonywać zbliżone dystanse w rekreacyjnym tempie. W sytuacji awaryjnej mamy do dyspozycji bus serwisowy, co oznacza że może nas zgarnąć z trasy i dowieźć na kemping wraz z rowerem.

Czym dojeżdżamy na miejsce startu?

Z Rzeszowa wyruszamy do Pasawy naszym BUSEM 9-cio osobowym. (Rzeszów-Kraków-Wiedeń-Pasawa). Bagaże i rowery podróżują razem z nami. Na trasie przywidzieliśmy przerwy i postoje na toaletę/posiłki.

Jakimi drogami będziemy jechać?

Wzdłuż Dunaju będziemy głównie jechać ścieżkami rowerowymi, drogami asfaltowymi, ubitymi, niewielkie odcinki drogami szutrowymi.

Gdzie będziemy spać?

Podczas naszego wyjazdu zaplanowaliśmy noclegi na kempingach w Austrii. Codziennie w innym miejscu. Kempingi wyposażone w pełen węzeł sanitarny, natryski, toalety, ciepłą wodę. Dostęp do prądu, gdzieniegdzie bezpłatny internet oraz kuchnia. Zalecamy by skład do namiotu liczył 2-3 osoby. Jeżeli przed wyjazdem nie będzie wiadomo kto z kim śpi w namiocie, organizator przydzieli miejsca w pierwszym dniu.

Jak będziemy się żywić?

Śniadania i kolacje przygotowywane będą wspólnie przez uczestników z półproduktów dostarczanych codziennie przez organizatora. Oczywiście możecie liczyć na swoje ulubione jedzenie, które w miarę możliwości będziemy starali się zapewnić. Obiad spożywać będziemy w restauracjach/barach znajdujących się na trasie dziennego odcinka co oznacza, że coś ciepłego “na ząb” też będzie.

Jakie mamy ubezpieczenie podczas wyjazdu ?

Zalecamy przed wyjazdem wyrobienie karty EKUZ, w najbliższym oddziale NFZ. Każdy uczestnik wyjazdu jest objęty ubezpieczeniem w UNIQA.  Warunki szczegółowe – tutaj

Ilu jest uczestników wyjazdu?

Wyjazd to kameralna grupa – 6 uczestników i dwóch opiekunów. Dzięki temu łatwo zapakujemy do busa bagaże, sprzęt i rowery na specjalnej platformie na haku.

Dokumenty/pieniądze?

Każdy uczestnik musi posiadać ważny paszport lub dowód osobisty. Pieniądze według uznania (przekąski, prysznice na kempingach, dodatkowo płatne atrakcje turystyczne).

Zasady, regulaminy, przepisy podczas obozu?

Wszyscy uczestnicy przed wyjazdem zostają zaznajomieni z regulaminem obozu na który się zgadzają i zobowiązują się do jego przestrzegania. Ponadto grupę na trasie obowiązują również przepisy ruchu drogowego. Jako przewodnik jedzie doświadczony instruktor turystyki rowerowej, odpowiedzialny z grupę na całej trasie. Podczas wyjazdu współpracujemy w grupie, przygotowujemy wspólnie posiłki, rozwiązujemy bieżące sprawy. Na trasie dostosowujemy tempo i przerwy tak aby wszyscy uczestnicy mogli poruszać się bezpiecznie w zwartej grupie.

Po dokonaniu rezerwacji przez nasz formularz prześlemy mailem na wskazany adres niezbędne dokumenty oraz informacje dotyczące obozu.

Od momentu otrzymania od nas potwierdzenia rezerwacji oraz niezbędnych dokumentów, prosimy o wpłatę zaliczki 300 zł do 7 dni. Brak wpłaty zaliczki w wymaganym terminie będzie jednoznaczny z rezygnacją i usunięciem z listy.

Nr rachunku bankowego:

Maxisport Szkoła Aktywnego Wypoczynku Marcin Sobczak
PL 85 1050 1562 1000 0097 3631 9410

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

NAPISZ DO NAS

 

  ZADZWOŃ

   

  +48 606 141 330

  DOKUMENTY

  z którymi należy się zapoznać przed wyjazdem na obóz.

   

  Karta Kwalifikacyjna Uczestnika

   

   

  Ogólne Warunki Ubezpieczenia

   

   

  Regulamin Obozu

   

   

  Ogólne Warunki Uczestnictwa

   

  ROWEROWY OBÓZ WĘDROWNY WZDŁUŻ DUNAJU (Austria)

  cena: 2600 PLN

  termin: 29.07-04.08.2024 / wiek uczestników: 14-17