606 141 330 ms@maxisport.com.pl

Nauka pływania w SP Nr 1 i SP Nr 3

Nauka pływania w SP Nr 1 i SP Nr 3
9 września 2021 Marcin
In Bez kategorii

Wznawiamy zajęcia z pływania na basenie ROSiR

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2021/2022 wznawiamy współpracę ze Szkołą Podstawową nr 1 i rozpoczynamy współpracę ze Szkołą Podstawową nr 3 w Rzeszowie, gdzie od połowy września nasi instruktorzy będą prowadzić zajęcia z nauki i doskonalenia pływania dla dzieci. Zajęcia zaplanowaliśmy na cały rok szkolny w wymiarze jednej godziny tygodniowo. Mamy nadzieję, że czas spędzony na basenie zaowocuje poprawą umiejętności pływackich naszych kursantów.

Co daje nam pływanie ?

Zajęcia w wodzie to same zalety. Pływanie to jedna z form aktywności fizycznej, która doskonale rozwija mięśnie całego ciała. Bardzo dobrze wpływa na kręgosłup, kształtuje mięśnie klatki piersiowej oraz redukuje napięcie mięśniowe. Pływanie wpływa również na ogólny stan zdrowia, kształtuje mięśnie kręgosłupa, odchudza i daje dużą satysfakcję – to tylko niektóre z wielu zalet tej dyscypliny sportu. Pływanie poprawia kondycję oraz jest zbawienne dla całego ciała. Jest przeznaczone dla wszystkich bez względu na wiek i płeć, zarówno dla ludzi aktywnych fizycznie, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z wodą.

Uprawianie pływania w regularnych odstępach czasu poprawia pracę układu oddechowego i krążenia, a także usprawnia przemianę materii. Pływanie jest dobrym sposobem na zahartowanie ciała, bo uodparnia nasz organizm na przeziębienia.  Kiedy ruszasz się w wodzie, krew w organizmie lepiej krąży, a wszystkie komórki nerwowe są dotlenione.

Pamiętajmy, że aktywność fizyczna w wodzie wzmacnia mięśnie i redukuje uczucie bólu, poprawia kondycję naszego ciała, koryguje wady postawy, wzmacnia szkielet, zapobiega skrzywieniom kręgosłupa. Zatem jak widzicie – same korzyści 🙂


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DLA DZIECI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W RZESZOWIE


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DLA DZIECI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W RZESZOWIE
 ! TYLKO NAUKA OD PODSTAW !


Przyjmujemy również zapisy na listę rezerwową (zarówno SP NR 1 jak i SP NR 3)
W przypadku pojawienia się możliwości udziału w zajęciach – będziemy niezwłocznie informować.
Ze względu na bezpieczeństwo uczestników zajęć oraz warunki basenowe, możemy przyjąć dzieci mające min. 140 cm wzrostu.
 

lista rezerwowa