606 141 330 ms@maxisport.com.pl

VELO CZORSZTYN

INFORMACJE O WYJEŹDZIE

Velo Czorsztyn to obowiązkowy punkt na mapie każdego cyklisty 🙂 Unikalne położenie na styku krain historycznych i geograficznych sprawa, że miejsce to określić można wyjątkowym. Trasa wiodąca dookoła jeziora odsłania przepiękne widoki na Pieniny, Tatry, Gorce, Babią Górę. Jednymi z ciekawszych obiektów na trasie są zamki – polski w Czorsztynie i węgierski w Niedzicy o które warto zahaczyć będąc w okolicy. Trasa rekreacyjna, bardzo przyjemna z jednym (no może dwoma;) większym podjazdem.

wyjazd z Rzeszowa: 6:00

parking dolny przy Hali Podpromie w Rzeszowie

WYJAZD ROWEROWY, 12.05.2024r.

 

PRZEBIEG TRASY:

Czorsztyn – Szczawnica – Czerwony Klasztor – Niedzica – Falsztyn – Dębno – Czorsztyn

Długość: około 63 km / Przewyższenia ok. 590 m

Link do trasy na Strava –> TUTAJ

Proponowana trasa jest nieco dłuższa niż samo Velo Czorsztyn i obejmuje jeszcze dojazd z Czorsztyna do Szczawnicy i dalej Przełomem Dunajca do Zamku w Niedzicy. Dzięki temu możemy podziwiać ten urokliwy zakątek w Pieninach a zarazem cieszyć się widokami na Tatry, Gorce i Babią Górę jadąc ścieżkami rowerowymi dookoła Jeziora Czorsztyńskiego.

CO NA TRASIE:

 • Ruiny Zamku w Czorsztynie
 • Szczawnica – Przełom Dunajca
 • Czerwony Klasztor
 • Zamek w Niedzicy
 • Dębno (w centrum wsi kościółek drewniany – zabytek UNESCO)

Możliwy wybór wariantu !

Wariant 1

Trasa krótsza. Proponujemy start z Czorsztyna a następnie przejazd do Sromowców Wyżnych i dalej zgodnie z planem do Niedzicy i wokół jeziora, tak jak na mapie powyżej. Skrócona wersja to ok. 40 km (niebieski ślad)

Wariant 2
Długość: około 73 km / Przewyższenia ok. 680 m.
Kończąc przejazd wzdłuż południowej strony jeziora udamy się dalej w kierunku Nowego Targu by następnie wrócić przepiękną ścieżką rowerową wzdłuż Białego Dunajca, mijając Waksmund, Łopuszną i Dębno do “Velo Czorsztyn” po północnej stronie jeziora.
Decyzja o wyborze trasy zostanie podjęta po zamknięciu listy uczestników.

Odcinek główny trasy między Niedzicą a Czorsztynem to ok 26 km. Długość pełnej pętli dookoła jeziora to 44 km, ale możliwe są też krótsze oraz dłuższe warianty. My proponujemy ten dłuższy czyli dokładamy przejazd z Czorsztyna do Szczawnicy i dalej wzdłuż Dunajca do Niedzicy.

Na Velo Czorsztyn składają się dwie trasy rowerowe:

po północnych brzegach Jeziora Czorsztyńskiego – Ścieżka Wokół Jeziora Czorsztyńskiego
po południowych brzegach Jeziora Czorsztyńskiego – Velo Dunajec
UWAGA: po wschodniej stronie jeziora nie ma wydzielonej drogi rowerowej – odcinek przez Pieniński Park Narodowy możemy pokonać wyłącznie ruchliwą szosą (lub skorzystać z przeprawy statkiem)

Całą długość trasy stanowi asfaltowa droga dla rowerowa, która wiedzie w większości blisko brzegu jeziora. Poruszamy się po wyłączonych z ruchu ścieżkach rowerowych albo po drogach wewnętrznych. Zdarzają się drogi publiczne, ale spokojne.

Większość Velo Czorsztyn to przyjemna jazda po płaskim terenie. Istnieje jeden odcinek, który może nieco sprawdzić kondycję: fragment od Dębna do Niedzicy jest bardziej wymagający. Najbardziej stromy odcinek to okolice miejscowości Falsztyn – to kilkaset metrów trudniejszej drogi. W większości płaskie ukształtowanie terenu zachęca prawie każdego do spróbowania swoich sił na tej trasie.

150 PLN/osoba

W CENIE:

 • transport z Rzeszowa na miejsce startu (Czorsztyn) i powrót do Rzeszowa (uczestnicy + rowery),
 • ubezpieczenie NNW (10 000 zł – UNIQA),
 • opiekę na trasie przewodnika-instruktora turystyki rowerowej,
 • woda dla każdego uczestnika,
 • pomoc serwisowa w przypadku drobnych awarii na trasie.
CENA NIE ZAWIERA:
• płatnych atrakcji na trasie,
• biletów wstępu,
• wyżywienia.

REGULAMIN WEEKENDOWYCH WYJAZDÓW ROWEROWYCH

1. Organizator
Organizatorem wyjazdów jest: MAXISPORT SZKOŁA AKTYWNEGO WYPOCZYNKU z siedzibą w Rzeszowie, ul. Stojałowskiego 8/54, NIP: 813-296-02-09

2. Uczestnicy
a) Uczestnikami wyjazdów mogą być wszyscy chętni sympatycy turystyki rowerowej (małe dzieci pod opieką rodziców)
b) W przypadku osób niepełnoletnich za zgodą rodziców/opiekunów prawnych.

3. Bezpieczeństwo i ochrona
a) Wszyscy uczestnicy weekendowych wyjazdów rowerowych, wyrażając zgodę na wyjazd potwierdzają tym samym, że są zdrowi i nie posiadają przeciwwskazań do jazdy na rowerze.

b) Organizator dodatkowo ubezpiecza wszystkich uczestników wyjazdu od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) do wysokości 10 000 zł na wyjazdach krajowych oraz na wyjazdach zagranicznych KL do 10.000 Euro, NNW do 2.000 Euro, bagaż do 200 Euro w UNIQA

c) Wszyscy uczestnicy weekendowych wyjazdów rowerowych, rodzice lub opiekunowie prawni uczestników niepełnoletnich, ponoszą wszelką odpowiedzialność, w tym również finansową za celowe lub z ich winy wyrządzone szkody na rzecz organizatora bądź innych uczestników wyjazdu lub osób trzecich i zobowiązani są do ich naprawienia.

d) Podczas wyjazdu, wszystkich obowiązują przepisy ruchu drogowego oraz inne przepisy ogólne obowiązujące na danym terenie (np. Regulamin Paków Krajobrazowych)

4. W ramach weekendowego wyjazdu rowerowego organizator zapewnia
a) opiekę instruktora turystyki rowerowej,
b) transport autokarem/busem w obie strony (wraz z rowerami)
c) ubezpieczenie NNW

5. Sprzęt rowerowy:
a) każdy uczestnik odpowiada za przygotowanie techniczne własnego roweru,
b) obowiązuje używanie kasku ochronnego na głowę,

6. Obowiązki i prawa organizatora
Obowiązki:
a) Organizator ma obowiązek zabezpieczyć odpowiedni transport zarówno dla pasażerów jak i sprzętu rowerowego.
Prawa:
a) Organizator ma prawo odwołać wyjazd w przypadku zbyt małej liczby uczestników.
b) W przypadku złych warunków atmosferycznych organizator ma prawo odwołać lub zmienić miejsce docelowe wyjazdu na takie, które będzie spełniać oczekiwania uczestników.

7. Zapisy i płatności
a) Zgłoszenia uczestnictwa w wyjeździe można dokonać za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej www.maxisport.com.pl lub w inny sposób uzgodniony z organizatorem.
b) Dokonując zgłoszenia, osoba zgłaszająca potwierdza tym samym fakt, iż zapoznała się z ofertą dotyczącą rowerowego wyjazdu weekendowego, warunkami uczestnictwa, regulaminem oraz opłatami.
c) Wpłaty za wyjazdy jednodniowe należy dokonać u organizatora w dniu wyjazdu, a za wyjazdy kilkudniowe – przelewem na konto organizatora.
d) W przypadku rezygnacji uczestnika z wyjazdu, zwracana jest kwota uprzednio wpłacona, pomniejszona o faktycznie poniesione koszty przez organizatora.
e) Jeżeli weekendowy wyjazd rowerowy nie dojdzie do skutku z winy organizatora, zwracana jest uprzednio wpłacona cała kwota.
f) Cała kwota jest zwracana również jeżeli weekendowy wyjazd rowerowy nie odbędzie się ze względu na zbyt małą ilość zgłoszonych uczestników.

8. Dane osobowe
Osoby zgłaszające oraz uczestnicy wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Maxisport Szkoła Aktywnego Wypoczynku (art 23 ust 1 i 2 ustawy z dnia 29.08.1997 o Ochronie Danych Osobowych) w celach realizacji oferty.

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

NAPISZ DO NAS

 

  ZADZWOŃ

   

  +48 606 141 330