606 141 330 ms@maxisport.com.pl

REZERWAT SINE WIRY

INFORMACJE O WYJEŹDZIE

Rezerwat Sine Wiry to prawdziwa perełka Bieszczad. Na jego terenie znajduje się 7-kilometrowy odcinek przełomowej doliny Wetliny i Solinki, słynący z kaskadowych wodospadów, głębokich jarów i bujnej roślinności. Podczas wycieczki rowerowej będzie można podziwiać te naturalne cuda z bliska i poczuć magię bieszczadzkiej przyrody.

wyjazd z Rzeszowa: 7:00

parking dolny przy Hali Podpromie w Rzeszowie

WYJAZD ROWEROWY, 15.06.2024 r.

Nasz przejazd rozpoczynamy w miejscowości Smerek, kierując się drogą asfaltową w kierunku Kalnicy. Początkowo asfaltem po płaskim a następnie łagodnie w górę, możemy podziwiać piękne widoki na okolicę. W Kalnicy znajduje się drewniana cerkiew greckokatolicka z XIX wieku, warta krótkiej przerwy na zwiedzanie.
Z Kalnicy trasa prowadzi dalej drogą asfaltową w kierunku Jaworzca. Początkowo wiedzie lekko w dół, a następnie stopniowo wznosi się, oferując coraz szersze panoramy Bieszczad. W Jaworzcu warto odwiedzić Bacówkę PTTK, gdzie można skosztować regionalnych potraw i odpocząć przed dalszą drogą.

Kolejny odcinek to malownicze tereny wzdłuż rzeki Wetliny. Miejsca postojowe przy rzece i urzekające kaskadowe wodospady skłaniają, by właśnie w takim miejscu zrobić krótką przerwę na zdjęcia i nie tylko.

Dalej szutrową drogą dojeżdżamy do miejscowości Buk a następnie wzdłuż Solinki kierujemy się w stronę Dołżycy.

Przed nami kilka kilometrów do Cisnej i tam tuż przed centrum miejscowości skręcamy w lewo i zaczynamy się wspinać na największe wzniesienie na naszej trasie. Po ładnych kilku kilometrach, po szutrach, przez las możemy zachwycać się kolejnymi pięknymi widokami podziwiając szczyty Smereka, Połonin a także Małej i Wielkiej Rawki.

Końcówka trasy to przyjemny zjazd po leśnej utwardzonej drodze, następnie przez łąki dojeżdżamy do mety – miejscowości Smerek gdzie kończymy naszą wycieczkę.

 

 

 

140 PLN/osoba

W CENIE:

 • transport z Rzeszowa na miejsce startu (Smerek) i powrót do Rzeszowa (uczestnicy + rowery),
 • ubezpieczenie NNW (10 000 zł – UNIQA),
 • opiekę na trasie przewodnika-instruktora turystyki rowerowej,
 • woda dla każdego uczestnika,
 • pomoc serwisowa w przypadku drobnych awarii na trasie.
CENA NIE ZAWIERA:
• płatnych atrakcji na trasie,
• biletów wstępu,
• wyżywienia.

REGULAMIN WEEKENDOWYCH WYJAZDÓW ROWEROWYCH

1. Organizator
Organizatorem wyjazdów jest: MAXISPORT SZKOŁA AKTYWNEGO WYPOCZYNKU z siedzibą w Rzeszowie, ul. Stojałowskiego 8/54, NIP: 813-296-02-09

2. Uczestnicy
a) Uczestnikami wyjazdów mogą być wszyscy chętni sympatycy turystyki rowerowej (małe dzieci pod opieką rodziców)
b) W przypadku osób niepełnoletnich za zgodą rodziców/opiekunów prawnych.

3. Bezpieczeństwo i ochrona
a) Wszyscy uczestnicy weekendowych wyjazdów rowerowych, wyrażając zgodę na wyjazd potwierdzają tym samym, że są zdrowi i nie posiadają przeciwwskazań do jazdy na rowerze.

b) Organizator dodatkowo ubezpiecza wszystkich uczestników wyjazdu od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) do wysokości 10 000 zł na wyjazdach krajowych oraz na wyjazdach zagranicznych KL do 10.000 Euro, NNW do 2.000 Euro, bagaż do 200 Euro w UNIQA

c) Wszyscy uczestnicy weekendowych wyjazdów rowerowych, rodzice lub opiekunowie prawni uczestników niepełnoletnich, ponoszą wszelką odpowiedzialność, w tym również finansową za celowe lub z ich winy wyrządzone szkody na rzecz organizatora bądź innych uczestników wyjazdu lub osób trzecich i zobowiązani są do ich naprawienia.

d) Podczas wyjazdu, wszystkich obowiązują przepisy ruchu drogowego oraz inne przepisy ogólne obowiązujące na danym terenie (np. Regulamin Paków Krajobrazowych)

4. W ramach weekendowego wyjazdu rowerowego organizator zapewnia
a) opiekę instruktora turystyki rowerowej,
b) transport autokarem/busem w obie strony (wraz z rowerami)
c) ubezpieczenie NNW

5. Sprzęt rowerowy:
a) każdy uczestnik odpowiada za przygotowanie techniczne własnego roweru,
b) obowiązuje używanie kasku ochronnego na głowę,

6. Obowiązki i prawa organizatora
Obowiązki:
a) Organizator ma obowiązek zabezpieczyć odpowiedni transport zarówno dla pasażerów jak i sprzętu rowerowego.
Prawa:
a) Organizator ma prawo odwołać wyjazd w przypadku zbyt małej liczby uczestników.
b) W przypadku złych warunków atmosferycznych organizator ma prawo odwołać lub zmienić miejsce docelowe wyjazdu na takie, które będzie spełniać oczekiwania uczestników.

7. Zapisy i płatności
a) Zgłoszenia uczestnictwa w wyjeździe można dokonać za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej www.maxisport.com.pl lub w inny sposób uzgodniony z organizatorem.
b) Dokonując zgłoszenia, osoba zgłaszająca potwierdza tym samym fakt, iż zapoznała się z ofertą dotyczącą rowerowego wyjazdu weekendowego, warunkami uczestnictwa, regulaminem oraz opłatami.
c) Wpłaty za wyjazdy jednodniowe należy dokonać u organizatora w dniu wyjazdu, a za wyjazdy kilkudniowe – przelewem na konto organizatora.
d) W przypadku rezygnacji uczestnika z wyjazdu, zwracana jest kwota uprzednio wpłacona, pomniejszona o faktycznie poniesione koszty przez organizatora.
e) Jeżeli weekendowy wyjazd rowerowy nie dojdzie do skutku z winy organizatora, zwracana jest uprzednio wpłacona cała kwota.
f) Cała kwota jest zwracana również jeżeli weekendowy wyjazd rowerowy nie odbędzie się ze względu na zbyt małą ilość zgłoszonych uczestników.

8. Dane osobowe
Osoby zgłaszające oraz uczestnicy wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Maxisport Szkoła Aktywnego Wypoczynku (art 23 ust 1 i 2 ustawy z dnia 29.08.1997 o Ochronie Danych Osobowych) w celach realizacji oferty.

PRZEBIEG TRASY:

Smerek – Kalnica – Jaworzec – Polanki -Buk – Dołżyca – Cisna – Smerek

Długość: około 45 km / Przewyższenia ok. 800 m

 

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

NAPISZ DO NAS

 

  ZADZWOŃ

   

  +48 606 141 330