606 141 330 ms@maxisport.com.pl

Obóz żeglarski Solina 2019

obóz żeglarski

Terminy

Terminy

23.06 – 29.06.2019

30.06 – 06.07.2019

07.07 – 13.07.2019

14.07 – 20.07.2019

Cena obozu

Cena obozu

1190 zł

1250 zł

1250 zł

1250 zł

Wiek uczestników

Wiek uczestników

9 – 13 lat

9 – 13 lat

9 – 13 lat

15 – 18 lat

INFORMACJE O OBOZIE

Polska | Jezioro Solińskie | 7 dni | 6 dni na łódkach

Obóz żeglarski Solina. W programie obozu sporo żeglowania, tak aby zobaczyć jak najwięcej urokliwych i ciekawych miejsc. Będziemy poznawać podstawy żeglarstwa i praktycznie weryfikować zdobyte umiejętności podczas obsługi jachtu. Podzieleni na załogi (6 osób + sternik) codziennie żeglujemy a noce spędzamy w przystani na łodziach. Każda załoga ma swojego sternika-instruktora, pod opieką którego żegluje, wypoczywa i wspólnie przyrządza posiłki. Kąpiemy się i opalamy, wypoczywamy, zwiedzamy atrakcyjne miejsca, często niedostępne od strony lądu. Mamy nadzieję, że każdy z uczestników znajdzie tu coś dla siebie.

AKWEN

Jezioro Solińskie to jeden z najpopularniejszych i przyciągających setki żeglarzy, akwenów w naszym kraju. Ponieważ powierzchnia jeziora to blisko 20 km2 jest ono pełne urokliwych, a czasami wręcz tajemniczych zatoczek i przystani oraz wysp i półwyspów, na których każdy amator wodnej żeglugi znajdzie miejsce dla siebie i swojej łodzi. Jezioro można podzielić na dwie części. Pierwsza z nich to ta z Soliną i Polańczykiem. Od niej prowadzą dwie odnogi: jedna w kierunku Wołkowyi i Zawozu. Druga w kierunku Zatoki Czarnego i Rajskiego. Wyspa Energetyka, Zawóz (z dużą przystanią jachtową) i Wołkowyja, kończąca Dolinę Solinki. Zatoka Czarnego, Zatoka Teleśnicka, Wyspa Skalista, Półwysep Brossa, Półwysep Horodek, Zatoka Victoriniego i wiele, innych.

JACHTY

Podczas naszego obozu żeglarskiego ływać będziemy na nowoczesnych, bezpiecznych i wygodnych jachtach klasy Tango czy Antila. Dla każdego uczestnika zabezpieczamy kamizelkę ratunkową, w której zobowiązany będzie poruszać się podczas zajęć na wodzie. Cała załoga wraz z kadrą nocują w kabinach jachtów.

DOKUMENTY DO POBRANIA

Pobierz dokumenty, z którymi należy się zapoznać przed wyjazdem na obóz żeglarski.

UMOWA

KARTA

REGULAMIN

OWU

TURNUSY I REZERWACJA MIEJSC

[table “2” not found /]

DOJAZD WŁASNY

Istnieje możliwość dojazdu własnego na obóz żeglarski z innych miejscowości. Koszt obozu zostanie wtedy pomniejszony o 50 zł/osoba. W przypadku zebrania się grupy min. 6 osób, w ramach dodatkowej opłaty (do ustalenia w zależności od miejsca dojazdu) możemy zorganizować transport na miejsce i z powrotem.

WIĘCEJ INFORMACJI

Program obozu

Dzień 1:

Przyjazd nad Solinę (Wyspa Energetyka), zapoznanie, zaokrętowanie, zaprowiantowanie, podział na załogi. Kolacja, wstępne szkolenie żeglarskie. Nocleg na łodziach.

Dzień 2:

Śniadanie. Wypływamy łodziami na jezioro. Obiad. Podstawowe szkolenie na wodzie. Wieczorem kolacja, szanty. Nocleg na łodziach.

Dzień 3:

Śniadanie. Do południa postój, gry i zabawy, zwiedzanie. Obiad a po obiedzie wypływamy łodziami na jezioro. Wieczorem kolacja, ognisko. Nocleg na łodziach.

Dzień 4:

Śniadanie. Rano kąpiel w jeziorze, kajaki, rowerki, łódź motorowa. Wypływamy łodziami na jezioro. Postój – obiad. Ciąg dalszy rejsu. Wieczorem kolacja, dyskoteka. Nocleg na łodziach.

Dzień 5:

Śniadanie. Wypływamy łodziami na jezioro. Obiad. Podstawowe szkolenie na wodzie. Wieczorem kolacja, szanty. Nocleg na łodziach.

Dzień 6:

Śniadanie. Wypływamy rano na jezioro. Postój – wycieczka piesza. Obiad. Zwiedzanie, gry i zabawy, elementy ratownictwa wodnego. Ognisko pożegnalne. Nocleg na łodziach.

Dzień 7:

Śniadanie. Zakończenie obozu, klar jachtów, zdanie sprzętu, wyjazd do Rzeszowa

Podany program jest to program przykładowy obozu żeglarskiego i może ulec zmianom w zależności od pogody i warunków psycho-fizycznch uczestników. Niemniej jednak na pewno nie straci na atrakcyjności.

Warunki

CENA ZAWIERA:

 • Ubezpieczenie – NW (do 10 000 PLN)
 • Transport z Rzeszowa nad Solinę i z powrotem (Bus)
 • Zakwaterowanie – 6 noclegów na jachtach (dla każdego uczestnika koja + materac)
 • Opieka kadry – wykwalifikowany sternik na każdej łodzi + kierownik całej grupy.
 • Wyżywienie – śniadania i kolacje przygotowuje załoga pod opieką sternika, obiady w barach i restauracjach podczas przerw na lądzie.
 • Realizacja programu obozu, szkolenie – dostosowane do możliwości i umiejętności uczestników.
 • Kajaki, pływanie na łodzi motorowej

CENA NIE ZAWIERA:

 • Opłat za wc i prysznice na przystaniach (średni koszt 5 – 8 zł)
 • Dodatkowych płatnych atrakcji na lądzie (np. lody, gry na automatach, pamiątki)

Uwagi

W trakcie naszego obozu nie spędzamy całego czasu na żeglowaniu. Jest czas na wycieczki, gry i zabawy, kąpiele, wędkowanie, opalanie, wyjście do centrum miejscowości itp. Chcemy maksymalnie aktywnie wykorzystać czas nad Soliną.

Ubezpiecznie

Ubezpieczenie podstawowe

W trakcie obozu uczestnicy objęci są ubezpieczeniem od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) – do 10 000 PLN

Ubezpieczenie dodatkowe

Istnieje możliwość ubezpieczenia się na wypadek rezygnacji z obozu – Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji (KR) w wysokości 2,5 % ceny obozu

Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU) – SPRAWDŹ

Pytania i odpowiedzi

Nigdy wcześniej nie pływałam/em na jachcie…

Nic nie szkodzi. Na pewno szybko się odnajdziesz w nowym środowisku a za sprawą doświadczonych i pomocnych instruktorów/sterników żeglarstwo może stać się dla Ciebie nową pasją.

Co jeśli nie umiem pływać?

Nie jest to dla nas przeszkodą, a tym bardziej nie powinno być dla Ciebie. Zasadniczo pływamy na łodziach a nie wpław:) Na każdej łodzi znajdują się kamizelki ratunkowe, w których uczestnicy będą poruszać się podczas zajęć na wodzie. Informacja o tym czy umiesz pływać czy nie, jest dla naszej kadry istotna ze względu na zabezpieczenie właściwej opieki i ochrony wszystkich osób.

Jakie rzeczy należy zabrać ze sobą?

Śpiwór, obuwie z gumową miękką podeszwą, ubranie przeciwdeszczowe (jeśli masz to sztormiak), koszulki z krótkim rękawem, krótkie spodenki, strój do pływania, polar/sweter, długie spodnie/dres, ciepłą bluzę, czapka lub buff, okulary przeciwsłoneczne, przybory toaletowe, ręcznik, latarka + baterie

W co się pakujemy?

Cały ekwipunek najlepiej spakować do worka lub plecaka bez stelaża. Będzie wygodniej i łatwiej zmieścić go na łodzi.

Czy dam sobie radę?

Nasz obóz żeglarski to propozycja dla osób ciekawych nowych wyzwań. Zapraszamy osoby które miały już do czynienia z pływaniem na jachtach, jak i te – które chciałby się przekonać jak wielka jest to frajda i rozpocząć przygodę z żeglowaniem.

Czym dojeżdżamy na miejsce startu?

Z Rzeszowa nad Solinę jedziemy busem (maksymalnie 12 osób) wraz z instruktorami i kierownikiem.

Jak długo będziemy codziennie pływać?

Wypływamy rano po śniadaniu. W ciągu dnia pływamy, szkolimy się, robimy przerwy na kąpiel, odpoczynek, gry i zabawy, zwiedzanie, obiad. Jeżeli pogoda pozwoli pływamy również po obiedzie.

Czy na jachcie jest toaleta?

W zasadzie korzystamy z toalet i natrysków w portach, ale w razie nagłej potrzeby możemy skorzystać z toalety chemicznej na jachcie.

Gdzie będziemy spać?

Śpimy na jachtach (dla każdego uczestnika koja + materac). Każda załoga wraz ze swoim instruktorem/sternikiem. Maksymalnie 6 osób na jachcie.

Jak będziemy się żywić ?

Śniadania i kolacje przygotowywane będą pod okiem opiekunów, wspólnie przez uczestników z półproduktów dostarczanych codziennie przez organizatora. Ciepły obiad spożywać będziemy w restauracjach/barach znajdujących się na przystaniach.

Gdzie będziemy pływać ?

Podajemy tylko ramowy program obozu. Wszystko będzie zależeć od pogody, warunków atmosferycznych i sytuacji losowych. Będziemy się starali odwiedzić najbardziej atrakcyjne i ciekawe miejsca na Jeziorze Solińskim.

Ilu jest uczestników wyjazdu?

Aby obóz rejs doszedł do skutku musimy uzbierać minimum 10 osób (max 12). Uczestnikami mogą być zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Minimalny wiek uczestnika to 9 lat.

Dokumenty/pieniądze?

Każdy uczestnik musi posiadać ważną legitymację szkolną. Pieniądze według uznania (lody, słodycze, napoje, sugerujemy 100-150 zł

Zasady, regulaminy, przepisy podczas obozu?

Wszyscy uczestnicy przed wyjazdem zostają zaznajomieni z regulaminem obozu na który się zgadzają i zobowiązują się do jego przestrzegania. Załogę na wodzie obowiązują również przepisy dotyczące żeglarstwa. Podczas wyjazdu współpracujemy w grupie, przygotowujemy wspólnie posiłki, rozwiązujemy bieżące sprawy, uczymy się przydatnych umiejętności i wykorzystujemy podczas rejsu.

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

NAPISZ DO NAS

 

  ZADZWOŃ

   

  +48 606 141 330

  ZAREZERWUJ

  Po dokonaniu rezerwacji, otrzymają Państwo sms oraz maila na wskazany adres wraz z niezbędnymi dokumentami oraz informacjami dotyczącymi obozu.

  Od chwili potwierdzenia przez nas rezerwacji należy do 7 dni wpłacić zaliczkę w wysokości 300 zł. Brak wpłaty zaliczki w wymaganym terminie skutkować będzie wykreśleniem z listy.

  Nr rachunku bankowego:

  Maxisport Obozy Sportowe
  PL 51 1050 1562 1000 0097 5155 9692