606 141 330 ms@maxisport.com.pl

Obóz Żeglarski – Solina

TERMIN I CENA REJSU TURYSTYCZNEGO PO SOLINIE

24.06-30.06.2018 | CENA: 1100 zł

LICZBA UCZESTNIKÓW: MAX. 12 OSÓB

INFORMACJE O REJSIE

Polska | Jezioro Solińskie | 7 dni | 6 dni na łódkach

W  programie rejsu sporo żeglowania, aby zobaczyć jak najwięcej urokliwych i ciekawych miejsc. Będziemy poznawać podstawy żeglarstwa, praktycznie weryfikując zdobyte umiejętności podczas obsługi jachtu. Podzieleni na załogi (6 osób + sternik) żeglujemy, codziennie nocując w przystaniach, na wyspach, w zatokach. Każda załoga ma swojego sternika-instruktora, pod opieką którego żegluje, wypoczywa, wspólnie przyrządza posiłki. Kąpiemy się, opalamy, wypoczywamy, zwiedzamy atrakcyjne miejsca położone na trasie rejsu, często niedostępne od strony lądu. Mamy nadzieję, że każdy z uczestników znajdzie tu coś dla siebie.

AKWEN

Jezioro Solińskie to jeden z najpopularniejszych i przyciągających setki żeglarzy, akwenów  w naszym kraju. Jezioro o powierzchni blisko 20 km2 pełne jest urokliwych, a czasami wręcz tajemniczych zatoczek i przystani oraz wysp i półwyspów, na których każdy amator wodnej żeglugi znajdzie miejsce dla siebie i swojej łodzi. Jezioro można podzielić na dwie części. Pierwsza z nich to ta z Soliną i Polańczykiem. Od niej prowadzą dwie odnogi: jedna w kierunku Wołkowyi i Zawozu, druga w kierunku Zatoki Czarnego i Rajskiego. Wyspa Energetyka, Zawóz (z dużą przystanią jachtową) i Wołkowyja, kończąca Dolinę Solinki. Zatoka Czarnego, Zatoka Teleśnicka, Wyspa Skalista, Półwysep Brossa, Półwysep Horodek, Zatoka Victoriniego i wiele, innych.

JACHTY

Podczas rejsu żeglować będziemy na nowoczesnych, bezpiecznych i wygodnych jachtach klasy Tango czy Antila. Dla każdego uczestnika zabezpieczamy kamizelkę ratunkową, w której zobowiązany będzie poruszać się podczas zajęć na wodzie. Cała załoga wraz z kadrą nocują w kabinach jachtów.

DOKUMENTY DO POBRANIA

Pobierz dokumenty, z którymi należy się zapoznać przed wyjazdem na obóz żeglarski.

KARTA KWALIFIKACYJNA

UMOWA ZGŁOSZENIOWA

TURNUSY I REZERWACJA MIEJSC

 Temat przewodniTerminDostępne miejscaCenaRezerwacja
1obóz żeglarski24-30.06.2018brak miejsc1100 zł

 REZERWUJ 

REGULAMIN OBOZU

WIĘCEJ INFORMACJI

Program obozu

Dzień 1: Przyjazd nad Solinę (Wyspa Energetyka), zapoznanie, zaokrętowanie, zaprowiantowanie, podział na załogi. Kolacja, wstępne szkolenie żeglarskie. Nocleg na łodziach.

Dzień 2: Śniadanie. Wypływamy łodziami na jezioro. Obiad. Podstawowe szkolenie na wodzie. Wieczorem kolacja, szanty. Nocleg na łodziach

Dzień 3: Śniadanie. Do południa postój, gry i zabawy, zwiedzanie. Obiad a po obiedzie wypływamy łodziami na jezioro. Wieczorem kolacja, ognisko. Nocleg na łodziach.

Dzień 4: Śniadanie. Rano kąpiel w jeziorze, kajaki, rowerki, łódź motorowa. Wypływamy łodziami na jezioro. Postój – obiad. Ciąg dalszy rejsu. Wieczorem kolacja, dyskoteka. Nocleg na łodziach.

Dzień 5: Śniadanie. Wypływamy rano na jezioro. Postój – wycieczka piesza. Obiad. Zwiedzanie, gry i zabawy, elementy ratownictwa wodnego. Ognisko pożegnalne. Nocleg na łodziach.

Dzień 6: Śniadanie. Zakończenie rejsu, klar jachtów, zdanie sprzętu, wyjazd do Rzeszowa

Niniejszy program jest wyłącznie przykładem jednej z wielu możliwości rozplanowania rejsu i nie należy go traktować jako obowiązującego „rozkładu”. Trasa ustalana jest na bieżąco i realizowana w zależności od pogody i warunków psycho-fizycznch uczestników.

Warunki

CENA ZAWIERA:

  • Ubezpieczenie – NW (do 10 000 PLN)
  • Transport z Rzeszowa nad Solinę i z powrotem (Bus)
  • Zakwaterowanie  – 5 noclegów na jachtach (dla każdego uczestnika koja + materac)
  • Opieka kadry – wykwalifikowany sternik na każdej łodzi + kierownik całej grupy.
  • Wyżywienie – śniadania i kolacje przygotowuje załoga pod opieką sternika, obiady w barach i  restauracjach podczas przerw na lądzie.
  • Realizacja programu rejsu, szkolenie – dostosowane do możliwości i umiejętności uczestników.
  • Kajaki, pływanie na łodzi motorowej

CENA NIE ZAWIERA:

  • Opłat za wc i prysznice na przystaniach (średni koszt 5 – 8 zł)
  • Dodatkowych płatnych atrakcji na lądzie

Uwagi

Każdy uczestnik zobowiązany jest do potwierdzenia podstawowych umiejętności pływackich. W trakcie naszego rejsu nie spędzamy całego czasu na żeglowaniu. Jest czas na wycieczki, kąpiele, wędkowanie, opalanie, wyjście do centrum miejscowości itp. Chcemy zobaczyć jak najwięcej.

Ubezpiecznie

W trakcie rejsu uczestnicy objęci są ubezpieczeniem NNW – Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków – do 10 000 PLN

Pytania i odpowiedzi

Nigdy wcześniej nie pływałam/em na jachcie…

Nic nie szkodzi. Na pewno szybko się odnajdziesz w nowym środowisku a za sprawą doświadczonych i pomocnych instruktorów/sterników żeglarstwo może stać się dla Ciebie nową pasją

Jakie rzeczy należy zabrać ze sobą?

Śpiwór, obuwie z gumową miękką podeszwą, ubranie przeciwdeszczowe (jeśli masz to sztormiak), koszulki z krótkim rękawem, krótkie spodenki, strój do pływania, polar/sweter, długie spodnie/dres, ciepłą bluzę, czapka lub buff, okulary przeciwsłoneczne, przybory toaletowe, ręcznik, latarka + baterie

W co się pakujemy?

Cały ekwipunek najlepiej spakować do worka lub plecaka bez stelaża. Będzie wygodniej zmieścić go na łodzi.

Czy dam sobie radę?

Nasz wyjazd to propozycja dla osób ciekawych nowych wyzwań. Na rejs zapraszamy osoby które miały już do czynienia z pływaniem na jachtach, jak i te – które chciałby się przekonać jak wielka jest to frajda i rozpocząć przygodę z żeglowaniem pod okiem doświadczonych instruktorów/sterników.

Czym dojeżdżamy na miejsce startu?

Z Rzeszowa nad Solinę jedziemy busem (maksymalnie 12 osób) wraz z instruktorami i kierownikiem.

Jak długo będziemy codziennie pływać?

Wypływamy rano po śniadaniu i przypływamy wieczorem zacumować na nocleg. W ciągu dnia pływamy, szkolimy się, robimy przerwy na kąpiel, odpoczynek, gry i zabawy, zwiedzanie, obiad.

Czy na jachcie jest toaleta?

W zasadzie korzystamy z toalet i natrysków w portach, ale w razie nagłej potrzeby cumujemy, aby skorzystać z toalety. Niektóre jachty są wyposażone w toaletę chemiczną.

Gdzie będziemy spać?

Śpimy na jachtach (dla każdego uczestnika koja + materac). Każda załoga wraz ze swoim instruktorem/sternikiem. Maksymalnie 6 osób na jachcie.

Jak będziemy się żywić ?

Śniadania i kolacje przygotowywane będą pod okiem opiekunów, wspólnie przez uczestników z półproduktów dostarczanych codziennie przez organizatora. Ciepły obiad spożywać będziemy w restauracjach/barach znajdujących się na przystaniach.

Jaka jest trasa rejsu ?

Podajemy tylko ramowy przebieg trasy rejsu. Wszystko będzie zależeć od pogody, warunków atmosferycznych i sytuacji losowych. Będziemy się starali odwiedzić najbardziej atrakcyjne i ciekawe miejsca na Jeziorze Solińskim.

Ilu jest uczestników wyjazdu?

Aby obóz rejs doszedł do skutku musimy uzbierać minimum 10 osób (max 12). Uczestnikami mogą być zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Minimalny wiek uczestnika to 12 lat.

Dokumenty/pieniądze?

Każdy uczestnik musi posiadać ważną legitymację szkolną. Pieniądze według uznania (lody, słodycze, napoje, sugerujemy 100-150 zł

Zasady, regulaminy, przepisy podczas obozu?

Wszyscy uczestnicy przed wyjazdem zostają zaznajomieni z regulaminem obozu na który się zgadzają i zobowiązują się do jego przestrzegania. Załogę na wodzie obowiązują również przepisy dotyczące żeglarstwa. Podczas wyjazdu współpracujemy w grupie, przygotowujemy wspólnie posiłki, rozwiązujemy bieżące sprawy, uczymy się przydatnych umiejętności i wykorzystujemy podczas rejsu.

ZAREZERWUJ

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

NAPISZ DO NAS

LUB ZADZWOŃ

tel. 606 141 330
Marcin

Aby dokończyć rezerwację należy wpłacić zaliczkę

(do 3 dni po zgłoszeniu)

Nr konta Bank Millennium:

67 1160 2202 0000 0002 1410 4303

Maxisport Szkoła Aktywnego Wypoczynku ul. Stojałowskiego 8/54, 35-120 Rzeszów

Dokonanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków uczestnictwa, zobowiązaniem się do ich przestrzegania oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez MAXISPORT SZKOŁA AKTYWNEGO WYPOCZYNKU, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 833).

000