606 141 330 ms@maxisport.com.pl

Obóz żeglarski Solina

obóz żeglarski

Terminy

Terminy

23.06 – 29.06.2019

30.06 – 06.07.2019

07.07 – 13.07.2019

14.07 – 20.07.2019

Cena obozu

Cena obozu

1190 zł

1250 zł

1250 zł

1250 zł

Wiek uczestników

Wiek uczestników

9 – 13 lat

9 – 13 lat

9 – 13 lat

15 – 18 lat

INFORMACJE O OBOZIE

Polska | Jezioro Solińskie | 7 dni | 6 dni na łódkach

Obóz żeglarski Solina. W  programie obozu sporo żeglowania, tak aby zobaczyć jak najwięcej urokliwych i ciekawych miejsc. Będziemy poznawać podstawy żeglarstwa i praktycznie weryfikować zdobyte umiejętności podczas obsługi jachtu. Podzieleni na załogi (6 osób + sternik) codziennie żeglujemy a noce spędzamy w przystani na łodziach. Każda załoga ma swojego sternika-instruktora, pod opieką którego żegluje, wypoczywa i wspólnie przyrządza posiłki. Kąpiemy się i opalamy, wypoczywamy, zwiedzamy atrakcyjne miejsca, często niedostępne od strony lądu. Mamy nadzieję, że każdy z uczestników znajdzie tu coś dla siebie.

AKWEN

Jezioro Solińskie to jeden z najpopularniejszych i przyciągających setki żeglarzy, akwenów  w naszym kraju. Ponieważ powierzchnia jeziora to blisko 20 km2 jest ono pełne urokliwych, a czasami wręcz tajemniczych zatoczek i przystani oraz wysp i półwyspów, na których każdy amator wodnej żeglugi znajdzie miejsce dla siebie i swojej łodzi. Jezioro można podzielić na dwie części. Pierwsza z nich to ta z Soliną i Polańczykiem. Od niej prowadzą dwie odnogi: jedna w kierunku Wołkowyi i Zawozu. Druga w kierunku Zatoki Czarnego i Rajskiego. Wyspa Energetyka, Zawóz (z dużą przystanią jachtową) i Wołkowyja, kończąca Dolinę Solinki. Zatoka Czarnego, Zatoka Teleśnicka, Wyspa Skalista, Półwysep Brossa, Półwysep Horodek, Zatoka Victoriniego i wiele, innych.

JACHTY

Podczas naszego obozu żeglarskiego ływać będziemy na nowoczesnych, bezpiecznych i wygodnych jachtach klasy Tango czy Antila. Dla każdego uczestnika zabezpieczamy kamizelkę ratunkową, w której zobowiązany będzie poruszać się podczas zajęć na wodzie. Cała załoga wraz z kadrą nocują w kabinach jachtów.

DOKUMENTY DO POBRANIA

Pobierz dokumenty, z którymi należy się zapoznać przed wyjazdem na obóz żeglarski.

UMOWA

KARTA

REGULAMIN

OWU

TURNUSY I REZERWACJA MIEJSC

 Tematyka obozuTerminDostępne miejscawiek uczestnikówCenaRezerwacja
1obóz żeglarski23-29.06.2019brak miejsc9 - 131190 zł

-----------------

2obóz żeglarski30.06 - 06.07.2019brak miejsc9 - 131250 zł

 ---------------- 

3obóz żeglarski07.07 - 13.07.2019brak miejsc9 - 131250 zł

----------------

4obóz żeglarski14.07 - 20.07.2019515 - 181250 zł

 REZERWUJ 

DOJAZD WŁASNY

Istnieje możliwość dojazdu własnego na obóz żeglarski z innych miejscowości. Koszt obozu zostanie wtedy pomniejszony o 50 zł/osoba. W przypadku zebrania się grupy min. 6 osób, w ramach dodatkowej opłaty (do ustalenia w zależności od miejsca dojazdu) możemy zorganizować transport na miejsce i z powrotem.

WIĘCEJ INFORMACJI

Program obozu

Dzień 1:

Przyjazd nad Solinę (Wyspa Energetyka), zapoznanie, zaokrętowanie, zaprowiantowanie, podział na załogi. Kolacja, wstępne szkolenie żeglarskie. Nocleg na łodziach.

Dzień 2:

Śniadanie. Wypływamy łodziami na jezioro. Obiad. Podstawowe szkolenie na wodzie. Wieczorem kolacja, szanty. Nocleg na łodziach.

Dzień 3:

Śniadanie. Do południa postój, gry i zabawy, zwiedzanie. Obiad a po obiedzie wypływamy łodziami na jezioro. Wieczorem kolacja, ognisko. Nocleg na łodziach.

Dzień 4:

Śniadanie. Rano kąpiel w jeziorze, kajaki, rowerki, łódź motorowa. Wypływamy łodziami na jezioro. Postój – obiad. Ciąg dalszy rejsu. Wieczorem kolacja, dyskoteka. Nocleg na łodziach.

Dzień 5:

Śniadanie. Wypływamy łodziami na jezioro. Obiad. Podstawowe szkolenie na wodzie. Wieczorem kolacja, szanty. Nocleg na łodziach.

Dzień 6:

Śniadanie. Wypływamy rano na jezioro. Postój – wycieczka piesza. Obiad. Zwiedzanie, gry i zabawy, elementy ratownictwa wodnego.  Ognisko pożegnalne. Nocleg na łodziach.

Dzień 7:

Śniadanie. Zakończenie obozu, klar jachtów, zdanie sprzętu, wyjazd do Rzeszowa

Podany program jest to program przykładowy obozu żeglarskiego i może ulec zmianom w zależności od pogody i warunków psycho-fizycznch uczestników. Niemniej jednak na pewno nie straci na atrakcyjności.

Warunki

CENA ZAWIERA:

  • Ubezpieczenie – NW (do 10 000 PLN)
  • Transport z Rzeszowa nad Solinę i z powrotem (Bus)
  • Zakwaterowanie  – 6 noclegów na jachtach (dla każdego uczestnika koja + materac)
  • Opieka kadry – wykwalifikowany sternik na każdej łodzi + kierownik całej grupy.
  • Wyżywienie – śniadania i kolacje przygotowuje załoga pod opieką sternika, obiady w barach i  restauracjach podczas przerw na lądzie.
  • Realizacja programu obozu, szkolenie – dostosowane do możliwości i umiejętności uczestników.
  • Kajaki, pływanie na łodzi motorowej

CENA NIE ZAWIERA:

  • Opłat za wc i prysznice na przystaniach (średni koszt 5 – 8 zł)
  • Dodatkowych płatnych atrakcji na lądzie (np. lody, gry na automatach, pamiątki)

Uwagi

W trakcie naszego obozu nie spędzamy całego czasu na żeglowaniu. Jest czas na wycieczki, gry i zabawy, kąpiele, wędkowanie, opalanie, wyjście do centrum miejscowości itp. Chcemy maksymalnie aktywnie wykorzystać czas nad Soliną.

Ubezpiecznie

Ubezpieczenie podstawowe

W trakcie obozu uczestnicy objęci są ubezpieczeniem od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) – do 10 000 PLN

Ubezpieczenie dodatkowe

Istnieje możliwość ubezpieczenia się na wypadek rezygnacji z obozu – Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji (KR) w wysokości 2,5 % ceny obozu

Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU) – SPRAWDŹ

Pytania i odpowiedzi

Nigdy wcześniej nie pływałam/em na jachcie…

Nic nie szkodzi. Na pewno szybko się odnajdziesz w nowym środowisku a za sprawą doświadczonych i pomocnych instruktorów/sterników żeglarstwo może stać się dla Ciebie nową pasją.

Co jeśli nie umiem pływać?

Nie jest to dla nas przeszkodą, a tym bardziej nie powinno być dla Ciebie. Zasadniczo pływamy na łodziach a nie wpław:) Na każdej łodzi znajdują się kamizelki ratunkowe, w których uczestnicy będą poruszać się podczas zajęć na wodzie. Informacja o tym czy umiesz pływać czy nie, jest dla naszej kadry istotna ze względu na zabezpieczenie właściwej opieki i ochrony wszystkich osób.

Jakie rzeczy należy zabrać ze sobą?

Śpiwór, obuwie z gumową miękką podeszwą, ubranie przeciwdeszczowe (jeśli masz to sztormiak), koszulki z krótkim rękawem, krótkie spodenki, strój do pływania, polar/sweter, długie spodnie/dres, ciepłą bluzę, czapka lub buff, okulary przeciwsłoneczne, przybory toaletowe, ręcznik, latarka + baterie

W co się pakujemy?

Cały ekwipunek najlepiej spakować do worka lub plecaka bez stelaża. Będzie wygodniej i łatwiej zmieścić go na łodzi.

Czy dam sobie radę?

Nasz obóz żeglarski to propozycja dla osób ciekawych nowych wyzwań. Zapraszamy osoby które miały już do czynienia z pływaniem na jachtach, jak i te – które chciałby się przekonać jak wielka jest to frajda i rozpocząć przygodę z żeglowaniem.

Czym dojeżdżamy na miejsce startu?

Z Rzeszowa nad Solinę jedziemy busem (maksymalnie 12 osób) wraz z instruktorami i kierownikiem.

Jak długo będziemy codziennie pływać?

Wypływamy rano po śniadaniu. W ciągu dnia pływamy, szkolimy się, robimy przerwy na kąpiel, odpoczynek, gry i zabawy, zwiedzanie, obiad. Jeżeli pogoda pozwoli pływamy również po obiedzie.

Czy na jachcie jest toaleta?

W zasadzie korzystamy z toalet i natrysków w portach, ale w razie nagłej potrzeby możemy skorzystać z toalety chemicznej na jachcie.

Gdzie będziemy spać?

Śpimy na jachtach (dla każdego uczestnika koja + materac). Każda załoga wraz ze swoim instruktorem/sternikiem. Maksymalnie 6 osób na jachcie.

Jak będziemy się żywić ?

Śniadania i kolacje przygotowywane będą pod okiem opiekunów, wspólnie przez uczestników z półproduktów dostarczanych codziennie przez organizatora. Ciepły obiad spożywać będziemy w restauracjach/barach znajdujących się na przystaniach.

Gdzie będziemy pływać ?

Podajemy tylko ramowy program obozu. Wszystko będzie zależeć od pogody, warunków atmosferycznych i sytuacji losowych. Będziemy się starali odwiedzić najbardziej atrakcyjne i ciekawe miejsca na Jeziorze Solińskim.

Ilu jest uczestników wyjazdu?

Aby obóz rejs doszedł do skutku musimy uzbierać minimum 10 osób (max 12). Uczestnikami mogą być zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Minimalny wiek uczestnika to 9 lat.

Dokumenty/pieniądze?

Każdy uczestnik musi posiadać ważną legitymację szkolną. Pieniądze według uznania (lody, słodycze, napoje, sugerujemy 100-150 zł

Zasady, regulaminy, przepisy podczas obozu?

Wszyscy uczestnicy przed wyjazdem zostają zaznajomieni z regulaminem obozu na który się zgadzają i zobowiązują się do jego przestrzegania. Załogę na wodzie obowiązują również przepisy dotyczące żeglarstwa. Podczas wyjazdu współpracujemy w grupie, przygotowujemy wspólnie posiłki, rozwiązujemy bieżące sprawy, uczymy się przydatnych umiejętności i wykorzystujemy podczas rejsu.

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

NAPISZ DO NAS

 

ZADZWOŃ

 

+48 606 141 330

ZAREZERWUJ

Po dokonaniu rezerwacji przez nasz formularz prześlemy mailem na wskazany adres niezbędne dokumenty oraz informacje dotyczące obozu.

Od momentu otrzymania od nas potwierdzenia rezerwacji oraz niezbędnych dokumentów, do trzech dni należy wpłacić zaliczkę w wysokości 300 zł. Brak wpłaty zaliczki w wymaganym terminie skutkować będzie wykreśleniem z listy.

Nr rachunku w Banku Millennium:

Maxisport Szkoła Aktywnego Wypoczynku
67 1160 2202 0000 0002 1410 4303