606 141 330 ms@maxisport.com.pl

Obóz żeglarski nad Jeziorem Solińskim 2024

Terminy

Terminy

23.06 – 29.06.2024

29.06 – 05.07.2024

05.07 – 11.07.2024

Cena obozu

Cena obozu

1990 PLN

1990 PLN

1990 PLN

Wiek uczestników

Wiek uczestników

9 – 12 lat

13 – 17 lat

9 – 12 lat

INFORMACJE O OBOZIE

Polska | Jezioro Solińskie | 7 dni | 6 dni na łódkach

Obóz żeglarski Solina. W programie obozu sporo żeglowania, tak aby zobaczyć jak najwięcej urokliwych i ciekawych miejsc. Będziemy poznawać podstawy żeglarstwa i praktycznie weryfikować zdobyte umiejętności podczas obsługi jachtu. Podzieleni na załogi (6 osób + sternik) codziennie żeglujemy ucząc się i doskonaląc umiejętności żeglarskie. Każda załoga pływa pod opieką sternika-instruktora oraz wychowawcy. Pod opieką kadry żeglujemy, wspólnie przyrządzamy posiłki. Kąpiemy się i opalamy, wypoczywamy, zwiedzamy atrakcyjne miejsca, często niedostępne od strony lądu.

Noce spędzamy w namiotach na polu kempingowym z pełnym węzłem sanitarnym, nieopodal przystani. Z doświadczenia wiemy jak dużo frajdy sprawia rozbicie namiotu oraz biwakowanie, które uczy samodzielności i hartuje młode charaktery. Przewidziane są również wachty – noclegi na łodziach.

Mamy nadzieję, że każdy z uczestników znajdzie tu coś dla siebie.

DOJAZD WŁASNY

Istnieje możliwość dojazdu własnego na miejsce obozu (do Polańczyka). Koszt obozu zostanie wtedy pomniejszony o 100 zł/osoba. Uczestnika należy odebrać po zakończeniu obozu w Polańczyku.

AKWEN

Jezioro Solińskie to jeden z najpopularniejszych i przyciągających setki żeglarzy, akwenów w naszym kraju. Ponieważ powierzchnia jeziora to blisko 20 km2 jest ono pełne urokliwych, a czasami wręcz tajemniczych zatoczek i przystani oraz wysp i półwyspów, na których każdy amator wodnej żeglugi znajdzie miejsce dla siebie i swojej łodzi. Jezioro można podzielić na dwie części. Pierwsza z nich to ta z Soliną i Polańczykiem. Od niej prowadzą dwie odnogi: jedna w kierunku Wołkowyi i Zawozu. Druga w kierunku Zatoki Czarnego i Rajskiego. Wyspa Energetyka, Zawóz (z dużą przystanią jachtową) i Wołkowyja, kończąca Dolinę Solinki. Zatoka Czarnego, Zatoka Teleśnicka, Wyspa Skalista, Półwysep Brossa, Półwysep Horodek, Zatoka Victoriniego i wiele, innych.

JACHTY

Podczas naszego obozu żeglarskiego pływać będziemy na nowoczesnych, bezpiecznych i wygodnych jachtach klasy Tango czy Antila. Dla każdego uczestnika zabezpieczamy kamizelkę ratunkową, w której zobowiązany będzie poruszać się podczas zajęć na wodzie.

DOJAZD WŁASNY

Istnieje możliwość dojazdu własnego na obóz żeglarski z innych miejscowości. Koszt obozu zostanie wtedy pomniejszony o 100 zł/osoba. W przypadku zebrania się grupy min. 6 osób, w ramach dodatkowej opłaty (do ustalenia w zależności od miejsca dojazdu) możemy zorganizować transport na miejsce i z powrotem.

WIĘCEJ INFORMACJI

Program obozu

Dzień 1:

Przyjazd nad Solinę (Wyspa Energetyka), obiad, zakwaterowanie w namiotach, podział na załogi. Zapoznanie z regulaminami, wstępne szkolenie żeglarskie na wodzie. Kolacja.

Dzień 2-6:

Realizacja programu obozu.

Codziennie żeglujemy po jeziorze, uczymy się podstaw prowadzenia oraz obsługi jachtu. Zajęcia na wodzie/łodzi odbywają się z podziałem na grupy. W ciągu dnia zaplanowaliśmy na przemian z żeglowaniem gry i zabawy sportowe, terenowe, wycieczki górskie, zwiedzanie, naukę węzłów, kąpiele w jeziorze i na basenie, pływanie na SUP’ie (deska z wiosłem). Wieczorem ognisko, szanty, seanse filmowe. Wspólnie przygotowujemy śniadania i kolacje (ciepłe obiady w Tawernie/barze na lądzie).

Dzień 7:

Śniadanie. Klar łodzi, wykwaterowanie – złożenie obozowiska, zakończenie obozu, wyjazd do Rzeszowa.

Podany program jest to program przykładowy obozu żeglarskiego i może ulec zmianom w zależności od pogody i warunków psycho-fizycznych uczestników. Niemniej jednak na pewno nie straci na atrakcyjności.

Warunki

CENA ZAWIERA:

 • Transport z Rzeszowa nad Solinę i z powrotem (Bus) – turnusy 1-3
 • Zakwaterowanie: 6 noclegów na kempingu z pełnym węzłem sanitarnym
 • Wyżywienie – śniadania i kolacje przygotowuje załoga pod opieką sternika, obiady w barze/restauracji podczas przerwy na lądzie.
 • Opieka kadry – wykwalifikowany sternik na łodzi + wychowawca oraz kierownik całej grupy.
 • Realizacja programu obozu, szkolenie żeglarskie – dostosowane do możliwości i umiejętności uczestników.
 • Pływanie na kajakach i na SUP-ie (deska z wiosłem), wycieczka do “Wiejskiego ZOO”, zwiedzanie Zapory w Solinie, przejazd koleją gondolową nad zaporą, piesza wycieczka w góry, wejście na basen,
 • ​Ubezpieczenie: NNW – 10 000 zł
 • Składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA:

 • Opłat za korzystanie z prysznica na kempingu/przystani (średni koszt 2 – 5 zł za kąpiel)
 • Dodatkowych płatnych atrakcji na lądzie (np. lody, gry na automatach, pamiątki)
 • Pamiątkowej koszulki (+40 zł)

Uwagi

W trakcie naszego obozu nie spędzamy całego czasu na żeglowaniu. Zajęcia na wodzie/łodziach realizowane będą z podziałem na grupy. Jest również czas na wycieczki i zwiedzanie, gry i zabawy, kąpiele, opalanie, wyjście do centrum miejscowości, do sklepu itp. Chcemy maksymalnie aktywnie wykorzystać czas nad Soliną.

Ubezpiecznie

UBEZPIECZENIE PODSTAWOWE (w cenie obozu)

W trakcie obozu uczestnicy objęci są podstawowym ubezpieczeniem od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków NNW w UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń SAdo 10 000 PLN


UBEZPIECZENIE DODATKOWE (nie zawarte w cenie obozu)

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji (KR)

dodatkowo płatne + 60 zł

 • Ubezpieczenie może zostać zgłoszone w trakcie dokonywania rezerwacji w formularzu rezerwacyjnym na naszej stronie.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji (KR) + choroby przewlekłe (CP)

dodatkowo płatne + 120 zł

 • Ubezpieczenie może zostać zgłoszone w trakcie dokonywania rezerwacji w formularzu rezerwacyjnym na naszej stronie.

Umowa ubezpieczenia w zakresie Ubezpieczenia kosztów rezygnacji z Wyjazdu może być zawarta przez Ubezpieczającego najpóźniej w ciągu 168 godzin od daty potwierdzonej rezerwacji Wyjazdu i wpłaty całości lub części opłaty (zaliczki), jeżeli od daty rezerwacji Wyjazdu do daty Wyjazdu pozostało więcej niż 30 dni albo w dniu rezerwacji Wyjazdu i wpłaty całości lub części opłaty (zaliczki), jeżeli od daty rezerwacji Wyjazdu do daty Wyjazdu pozostało 30 dni lub mniej.

Pytania i odpowiedzi

Nigdy wcześniej nie pływałam/em na jachcie…

Nic nie szkodzi. Na pewno szybko się odnajdziesz w nowym środowisku a za sprawą doświadczonych i pomocnych instruktorów/sterników żeglarstwo może stać się dla Ciebie nową pasją.

Co jeśli nie umiem pływać?

Nie jest to dla nas przeszkodą, a tym bardziej nie powinno być dla Ciebie. Zasadniczo pływamy na łodziach a nie wpław:) Na każdej łodzi znajdują się kamizelki ratunkowe, w których uczestnicy będą poruszać się podczas zajęć na wodzie. Informacja o tym czy umiesz pływać czy nie, jest dla naszej kadry istotna ze względu na zabezpieczenie właściwej opieki i ochrony wszystkich osób.

Jakie rzeczy należy zabrać ze sobą?

Śpiwór, obuwie z gumową miękką podeszwą, ubranie przeciwdeszczowe (jeśli masz to sztormiak), koszulki z krótkim rękawem, krótkie spodenki, strój do pływania, polar/sweter, długie spodnie/dres, ciepłą bluzę, czapka lub buff, okulary przeciwsłoneczne, przybory toaletowe, ręcznik, latarka + baterie

W co się pakujemy?

Cały ekwipunek najlepiej spakować do worka lub plecaka bez stelaża. Będzie wygodniej i łatwiej zmieścić go w namiocie. Prosimy nie zabierać bagażu w sztywnej/twardej walizce.

Czy dam sobie radę?

Nasz obóz żeglarski to propozycja dla osób ciekawych nowych wyzwań. Zapraszamy osoby które miały już do czynienia z pływaniem na jachtach, jak i te – które chciałby się przekonać jak wielka jest to frajda i rozpocząć przygodę z żeglowaniem.

Czym dojeżdżamy na miejsce startu?

Z Rzeszowa nad Solinę jedziemy busem pod opieka kadry (możliwy również dojazd własny).

Jak długo będziemy codziennie pływać?

Zajęcia na łodziach/wodzie będą się odbywać z podziałem na grupy. Każda grupa pływa około 3-4 h dziennie. Oprócz żeglowania, w ciągu dnia szkolimy się, robimy przerwy na kąpiel, odpoczynek, gry i zabawy, zwiedzanie, obiad. Jeżeli pogoda pozwoli pływamy również po obiedzie. Wszystko jednak uzależnione będzie od pogody i wiatru.

Czy na jachcie jest toaleta?

W zasadzie korzystamy z toalet i natrysków na lądzie, ale w razie nagłej potrzeby możemy skorzystać z toalety chemicznej na jachcie. Prysznice są płatne ok. 2-4 zł za kąpiel. Prosimy o zabranie drobnych pieniążków 1 / 2 zł

Gdzie będziemy spać?

Biwakujemy w namiotach na kempingu z pełnym węzłem sanitarnym nieopodal przystani. Przewidziany jest również 1 nocleg na jachcie (po 2 osoby wraz z opiekunem – tzw. wachta)

Jak będziemy się żywić ?

Śniadania i kolacje przygotowywane będą pod okiem opiekunów, wspólnie przez uczestników z półproduktów dostarczanych codziennie przez organizatora. Ciepły obiad spożywać będziemy w restauracjach/barach znajdujących się na lądzie.

Gdzie będziemy pływać ?

Podajemy tylko ramowy program obozu. Wszystko będzie zależeć od pogody, warunków atmosferycznych i sytuacji losowych. Będziemy się starali odwiedzić najbardziej atrakcyjne i ciekawe miejsca na Jeziorze Solińskim.

Ilu jest uczestników wyjazdu?

Aby obóz rejs doszedł do skutku musimy uzbierać 12 osób. Uczestnikami mogą być zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Minimalny wiek uczestnika to 9 lat.

Dokumenty/pieniądze?

Każdy uczestnik musi posiadać ważną legitymację szkolną. Pieniądze według uznania (lody, słodycze, napoje, sugerujemy 150-200 zł

Zasady, regulaminy, przepisy podczas obozu?

Wszyscy uczestnicy przed wyjazdem zostają zaznajomieni z regulaminem obozu na który się zgadzają i zobowiązują się do jego przestrzegania. Załogę na wodzie obowiązują również przepisy dotyczące żeglarstwa. Podczas wyjazdu współpracujemy w grupie, przygotowujemy wspólnie posiłki, rozwiązujemy bieżące sprawy, uczymy się przydatnych umiejętności i wykorzystujemy podczas rejsu.

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

NAPISZ DO NAS

 

  ZADZWOŃ

   

  +48 606 141 330

  ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

  NAPISZ DO NAS

   

   ZADZWOŃ

    

   +48 606 141 330

   DOKUMENTY

   z którymi należy się zapoznać przed wyjazdem na obóz żeglarski.

   Karta Kwalifikacyjna Uczestnika

   Regulamin Obozu Sportowego

   Ogólne Warunki Uczestnictwa

   Ogólne Warunki Ubezpieczenia

   OBÓZ ŻEGLARSKI

   NAD SOLINĄ

   cena: 1990 PLN

   turnus 1: 23.06-29.06.2024

   wiek uczestników: 9 – 12 lat

   OBÓZ ŻEGLARSKI

   NAD SOLINĄ

   cena: 1990 PLN

   turnus 2: 29.06-05.07.2024

   wiek uczestników: 13 – 17 lat

   OBÓZ ŻEGLARSKI

   NAD SOLINĄ

   cena: 1990 PLN

   turnus 3: 05.07-11.07.2024

   wiek uczestników: 9 – 12 lat