
Terminy
Terminy26.06 – 02.07.202202.07 – 08.07.202208.07 – 14.07.2022 |
Cena obozu
Cena obozu1600 PLN |
Wiek uczestników
Wiek uczestników9 – 12 lat13 – 17 lat9 – 12 lat |
INFORMACJE O OBOZIE
Polska | Jezioro Solińskie | 7 dni | 6 dni na łódkach
Obóz żeglarski Solina. W programie obozu sporo żeglowania, tak aby zobaczyć jak najwięcej urokliwych i ciekawych miejsc. Będziemy poznawać podstawy żeglarstwa i praktycznie weryfikować zdobyte umiejętności podczas obsługi jachtu. Podzieleni na załogi (6 osób + sternik) codziennie żeglujemy ucząc sie i doskonaląc umiejetności żeglarskie. Każda załoga pływa pod opieką sternika-instruktora oraz wychowawcy. Pod opieką kadry żeglujemy, wspólnie przyrządzamy posiłki. Kąpiemy się i opalamy, wypoczywamy, zwiedzamy atrakcyjne miejsca, często niedostępne od strony lądu.
Noce spędzamy w namiotach na polu kempingowym z pełnym węzłem sanitarnym, nieopodal przystani. Z doświadczenia wiemy jak dużo frajdy sprawia rozbicie namiotu oraz biwakowanie, które uczy samodzielności i hartuje młode charaktery. Przewidziane są również wachty – noclegi na łodziach.
Mamy nadzieję, że każdy z uczestników znajdzie tu coś dla siebie.
DOJAZD WŁASNY
Istnieje możliwość dojazdu własnego na miejsce obozu (do Polańczyka). Koszt obozu zostanie wtedy pomniejszony o 50 zł/osoba. Uczestnika należy odebrać po zakończeniu obozu w Polańczyku.









AKWEN
Jezioro Solińskie to jeden z najpopularniejszych i przyciągających setki żeglarzy, akwenów w naszym kraju. Ponieważ powierzchnia jeziora to blisko 20 km2 jest ono pełne urokliwych, a czasami wręcz tajemniczych zatoczek i przystani oraz wysp i półwyspów, na których każdy amator wodnej żeglugi znajdzie miejsce dla siebie i swojej łodzi. Jezioro można podzielić na dwie części. Pierwsza z nich to ta z Soliną i Polańczykiem. Od niej prowadzą dwie odnogi: jedna w kierunku Wołkowyi i Zawozu. Druga w kierunku Zatoki Czarnego i Rajskiego. Wyspa Energetyka, Zawóz (z dużą przystanią jachtową) i Wołkowyja, kończąca Dolinę Solinki. Zatoka Czarnego, Zatoka Teleśnicka, Wyspa Skalista, Półwysep Brossa, Półwysep Horodek, Zatoka Victoriniego i wiele, innych.

JACHTY
Podczas naszego obozu żeglarskiego pływać będziemy na nowoczesnych, bezpiecznych i wygodnych jachtach klasy Tango czy Antila. Dla każdego uczestnika zabezpieczamy kamizelkę ratunkową, w której zobowiązany będzie poruszać się podczas zajęć na wodzie.

DOJAZD WŁASNY
Istnieje możliwość dojazdu własnego na obóz żeglarski z innych miejscowości. Koszt obozu zostanie wtedy pomniejszony o 50 zł/osoba. W przypadku zebrania się grupy min. 6 osób, w ramach dodatkowej opłaty (do ustalenia w zależności od miejsca dojazdu) możemy zorganizować transport na miejsce i z powrotem.
WIĘCEJ INFORMACJI
Program obozu
Dzień 1:
Przyjazd nad Solinę (Wyspa Energetyka), obiad, zakwaterowanie w namiotach, podział na załogi. Wstępne szkolenie żeglarskie na wodzie. Kolacja.
Dzień 2-6:
Realizacja programu obozu.
Codziennie żeglujemy po jeziorze, uczymy się podstaw prowadzenia oraz obsługi jachtu. Zajęcia na wodzie/łodziach odbywają się z podziałem na grupy.W ciągu dnia zaplanowaliśmy na przemian z żeglowaniem gry i zabawy sportowe, terenowe, wycieczki, zwiedzanie, naukę węzłów, kąpiele w jeziorze i na basenie, pływanie na SUP’ie (deska z wiosłem). Wieczorem ognisko, szanty, seanse filmowe. Wspólnie przygotowujemy śniadania i kolacje (ciepłe obiady w Tawernie/barze na lądzie).
Dzień 7:
Śniadanie. Zakończenie obozu, klar jachtów, wykwaterowanie – złożenie obozowiska, wyjazd do Rzeszowa.
Podany program jest to program przykładowy obozu żeglarskiego i może ulec zmianom w zależności od pogody i warunków psycho-fizycznych uczestników. Niemniej jednak na pewno nie straci na atrakcyjności.
Warunki
CENA ZAWIERA:
- Transport z Rzeszowa nad Solinę i z powrotem (Bus),
- Zakwaterowanie: 6 noclegów na kempingu z pełnym węzłem sanitarnym
- Wyżywienie – śniadania i kolacje przygotowuje załoga pod opieką sternika, obiady w barze/restauracji podczas przerwy na lądzie.
- Opieka kadry – wykwalifikowany sternik na łodzi + wychowawca oraz kierownik całej grupy.
- Realizacja programu obozu, szkolenie żeglarskie – dostosowane do możliwości i umiejętności uczestników.
- Pływanie na kajakach i na SUP-ie (deska z wiosłem), wycieczka do “Wiejskiego ZOO”, zwiedzanie Zapory w Solinie, piesza wycieczka w góry, wejście na basen.
- Ubezpieczenie: NNW – 10 000 zł
- OBOWIĄZKOWA SKŁADKA NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
- OBOWIĄZKOWA SKŁADKA NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY
CENA NIE ZAWIERA:
- Opłat za wc i prysznice na przystaniach (średni koszt 5 – 8 zł)
- Dodatkowych płatnych atrakcji na lądzie (np. lody, gry na automatach, pamiątki)
- Pamiątkowej koszulki (+40 zł)
Uwagi
W trakcie naszego obozu nie spędzamy całego czasu na żeglowaniu. Zajęcia na wodzie/łodziach realizowane będą z podziałem na grupy. Jest również czas na wycieczki, gry i zabawy, kąpiele, wędkowanie, opalanie, wyjście do centrum miejscowości itp. Chcemy maksymalnie aktywnie wykorzystać czas nad Soliną.
Ubezpiecznie
Ubezpieczenie podstawowe (w cenie)
W trakcie obozu uczestnicy objęci są podstawowym ubezpieczeniem od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) w UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń SA – do 10 000 PLN
Ubezpieczenie dodatkowe (dodatkowo płatne)
- Może zostać zawarte w trakcie rezerwacji – należy zgłosić w formularzu rezerwacyjnym
Ubezpieczenie dodatkowe Kosztów Rezygnacji (KR) (dodatkowo płatne)
- Może zostać zawarte w trakcie rezerwacji – należy zgłosić w formularzu rezerwacyjnym
“Umowa ubezpieczenia w zakresie Ubezpieczenia kosztów rezygnacji z Wyjazdu może być zawarta przez Ubezpieczającego najpóźniej w ciągu 168 godzin od daty potwierdzonej rezerwacji Wyjazdu i wpłaty całości lub części opłaty (zaliczki), jeżeli od daty rezerwacji Wyjazdu do daty Wyjazdu pozostało więcej niż 30 dni albo w dniu rezerwacji Wyjazdu i wpłaty całości lub części opłaty (zaliczki), jeżeli od daty rezerwacji Wyjazdu do daty Wyjazdu pozostało 30 dni lub
mniej.”
Pytania i odpowiedzi
Nigdy wcześniej nie pływałam/em na jachcie…
Nic nie szkodzi. Na pewno szybko się odnajdziesz w nowym środowisku a za sprawą doświadczonych i pomocnych instruktorów/sterników żeglarstwo może stać się dla Ciebie nową pasją.
Co jeśli nie umiem pływać?
Nie jest to dla nas przeszkodą, a tym bardziej nie powinno być dla Ciebie. Zasadniczo pływamy na łodziach a nie wpław:) Na każdej łodzi znajdują się kamizelki ratunkowe, w których uczestnicy będą poruszać się podczas zajęć na wodzie. Informacja o tym czy umiesz pływać czy nie, jest dla naszej kadry istotna ze względu na zabezpieczenie właściwej opieki i ochrony wszystkich osób.
Jakie rzeczy należy zabrać ze sobą?
Śpiwór, obuwie z gumową miękką podeszwą, ubranie przeciwdeszczowe (jeśli masz to sztormiak), koszulki z krótkim rękawem, krótkie spodenki, strój do pływania, polar/sweter, długie spodnie/dres, ciepłą bluzę, czapka lub buff, okulary przeciwsłoneczne, przybory toaletowe, ręcznik, latarka + baterie
W co się pakujemy?
Cały ekwipunek najlepiej spakować do worka lub plecaka bez stelaża. Będzie wygodniej i łatwiej zmieścić go na łodzi/namiocie. Prosimy nie zabierać bagażu w sztywnej/twardej walizce.
Czy dam sobie radę?
Nasz obóz żeglarski to propozycja dla osób ciekawych nowych wyzwań. Zapraszamy osoby które miały już do czynienia z pływaniem na jachtach, jak i te – które chciałby się przekonać jak wielka jest to frajda i rozpocząć przygodę z żeglowaniem.
Czym dojeżdżamy na miejsce startu?
Z Rzeszowa nad Solinę jedziemy busem pod opieka kadry (możliwy również dojazd własny).
Jak długo będziemy codziennie pływać?
Zajęcia na łodziach/wodzie będą się odbywać z podziałem na grupy. Każda grupa pływa około 3-4 h dziennie. Oprócz żeglowania, w ciągu dnia szkolimy się, robimy przerwy na kąpiel, odpoczynek, gry i zabawy, zwiedzanie, obiad. Jeżeli pogoda pozwoli pływamy również po obiedzie. Wszystko jednak uzależnione będzie od pogody i wiatru.
Czy na jachcie jest toaleta?
W zasadzie korzystamy z toalet i natrysków na lądzie, ale w razie nagłej potrzeby możemy skorzystać z toalety chemicznej na jachcie.
Gdzie będziemy spać?
Biwakujemy w namiotach na kempingu z pełnym węzłem sanitarnym nieopodal przystani. Przewidziany jest również 1 nocleg na jachcie (po 2 osoby wraz z opiekunem – tzw. wachta)
Jak będziemy się żywić ?
Śniadania i kolacje przygotowywane będą pod okiem opiekunów, wspólnie przez uczestników z półproduktów dostarczanych codziennie przez organizatora. Ciepły obiad spożywać będziemy w restauracjach/barach znajdujących się na lądzie.
Gdzie będziemy pływać ?
Podajemy tylko ramowy program obozu. Wszystko będzie zależeć od pogody, warunków atmosferycznych i sytuacji losowych. Będziemy się starali odwiedzić najbardziej atrakcyjne i ciekawe miejsca na Jeziorze Solińskim.
Ilu jest uczestników wyjazdu?
Aby obóz rejs doszedł do skutku musimy uzbierać 12 osób. Uczestnikami mogą być zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Minimalny wiek uczestnika to 9 lat.
Dokumenty/pieniądze?
Każdy uczestnik musi posiadać ważną legitymację szkolną. Pieniądze według uznania (lody, słodycze, napoje, sugerujemy 100-150 zł
Zasady, regulaminy, przepisy podczas obozu?
Wszyscy uczestnicy przed wyjazdem zostają zaznajomieni z regulaminem obozu na który się zgadzają i zobowiązują się do jego przestrzegania. Załogę na wodzie obowiązują również przepisy dotyczące żeglarstwa. Podczas wyjazdu współpracujemy w grupie, przygotowujemy wspólnie posiłki, rozwiązujemy bieżące sprawy, uczymy się przydatnych umiejętności i wykorzystujemy podczas rejsu.
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY
NAPISZ DO NAS
ZADZWOŃ
+48 606 141 330
Prosimy o tel. w godz. 15:00 – 20:00
Po dokonaniu rezerwacji przez nasz formularz prześlemy mailem na wskazany adres niezbędne dokumenty oraz informacje dotyczące półkolonii.
Od momentu otrzymania od nas potwierdzenia rezerwacji oraz niezbędnych dokumentów, prosimy o wpłatę zaliczki 200 zł do 7 dni. Brak wpłaty zaliczki w wymaganym terminie będzie jednoznaczny z rezygnacją i usunięciem z listy.
Nr rachunku bankowego:
Maxisport Szkoła Aktywnego Wypoczynku
PL 85 1050 1562 1000 0097 3631 9410
DOKUMENTY
Pobierz dokumenty, z którymi należy się zapoznać przed wyjazdem na obóz żeglarski.