606 141 330 ms@maxisport.com.pl

Obóz rowerowy wędrowny nad Bałtykiem 2021

(o charakterze wędrownym)

Termin

Termin

21.07 – 30.07.2020

Cena obozu

Cena obozu

1300 zł

Wiek uczestników

Wiek uczestników

od 12 lat

INFORMACJE O OBOZIE

Polska | Wzdłuż wybrzeża Bałtyku | 10 dni | 7 dni jazdy na rowerze | ok. 450 km

To kolejna nasza propozycja na aktywne wakacje. Obóz rowerowy o charakterze wędrownym wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Wspaniała przygoda, ciekawe miejsca, super ludzie i niezapomniane wrażenia.

Trasa naszego przejazdu wybrzeżem Bałtyku jest łatwa, przebiega znanym i popularnym szlakiem rowerowym R10, zwanym także szlakiem latarni morskich. Podróż uatrakcyjnią i uprzyjemnią z pewnością naturalne okoliczności przyrody w postaci pachnących lasów sosnowych, plaż i wydm oraz wspomniane już, mijane w kolejnych miejscowościach latarnie morskie oraz inne ciekawe obiekty Wybrzeża Zachodniego i Środkowego.

Gwarantujemy niezapomniane wrażenia, wspaniałe widoki i dobrą zabawę. W codziennym planie dnia nie zabraknie czasu na wypoczynek, zwiedzanie oraz dodatkowe atrakcje. Wędrowny charakter obozu pozwoli uczestnikom sprawdzić się w niecodziennych sytuacjach. Podstawowe techniki orientacji w terenie, wspólne przygotowywanie posiłków, rozpalanie ogniska czy rozbijanie obozu to dla współczesnej młodzieży ciekawa alternatywa i „szkoła życia”.

DOJAZD WŁASNY

Istnieje możliwość dojazdu własnego na miejsce startu (do Świnoujścia). Koszt obozu zostanie wtedy pomniejszony o 100 zł/osoba.  Uczestnika należy odebrać z obozu w Gdyni (po przepłynięciu grupy promem z Helu)

DOKUMENTY

Pobierz dokumenty, z którymi należy się zapoznać przed wyjazdem na obóz rowerowy.

KARTA

REGULAMIN

OWU

WIĘCEJ INFORMACJI

Program obozu

Dzień 1: Wyjazd uczestników pociągiem z Rzeszowa w godzinach popołudniowych

Dzień 2: Przyjazd do Świnoujścia.  Śniadanie. Przejazd pierwszego etapu: Świnoujście – Niechorze ok. 70 km (obiad na trasie). Przyjazd na kemping, kolacja.

Dzień 3: Śniadanie, przejazd drugiego etapu: Niechorze – Gąski ok. 70 km (obiad na trasie). Przyjazd na kemping, ognisko, kolacja.

Dzień 4: Śniadanie, przejazd trzeciego etapu: Gąski – Wicie ok. 60 km (obiad na trasie). Przyjazd na kemping, kolacja.

Dzień 5: Śniadanie, przejazd czwartego etapu: Wicie – Rowy ok. 55 km (obiad na trasie). Przyjazd na kemping, kolacja.

Dzień 6: Śniadanie, przejazd piątego etapu: Rowy – Osetnik (Stilo) ok. 60 km (obiad na trasie). Przyjazd na kemping, kolacja.

Dzień 7: Śniadanie, przejazd szóstego etapu: Osetnik (Stilo) – Dębki ok. 30 km (obiad na trasie). Przyjazd na kemping, kolacja.

Dzień 8: Śniadanie, przejazd siódmego etapu: Dębki – Hel ok. 60 km (obiad na trasie). Przyjazd na kemping, kolacja.

Dzień 9: Śniadanie, przeprawa promem z Helu – Gdynia. Obiad. Wyjazd pociągiem w drogę powrotną do Rzeszowa.

Dzień 10. Przyjazd w godzinach popołudniowych do Rzeszowa

W ciągu każdego dnia oprócz jazdy na rowerze przewidzieliśmy przerwy na odpoczynek, zwiedzanie, plażowanie. Podczas pobytu na kempingach zaplanowaliśmy czas przy ognisku, doskonalenie swoich umiejętności w posługiwaniu się mapą i orientowaniu w terenie, a także gry i zabawy ingerujące grupę.

Ze względu na warunki atmosferyczne oraz predyspozycje psycho-fizyczne uczestników plan może ulec zmianom – na pewno nie straci jednak na atrakcyjności.

Warunki

CENA ZAWIERA:

 • Transport: pociąg (wyjazd z Rzeszowa),
 • Transport rowerów i bagaży busem serwisowym (dostępnym przez cały okres obozu)
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów na kempingach
 • Wyżywienie: wspólnie przygotowywane śniadania i kolacje z półproduktów dostarczanych codziennie przez organizatora, ciepłe obiady w barach i restauracjach na trasie
 • ​Opiekę instruktora turystyki rowerowej
 • ​Ubezpieczenie: NNW – 10 000 zł
 • Podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji turystycznych (latarnie morskie)
 • Wypożyczenia namiotu u organizatora (2 osobowy – 50zł/obóz )
 • Pamiątkowej koszulki (+30 zł)

Ubezpiecznie

Ubezpieczenie podstawowe

W trakcie obozu uczestnicy objęci są ubezpieczeniem od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) – do 10 000 PLN

Ubezpieczenie dodatkowe

Dodatkowa możliwość ubezpieczenia (należy zgłosić w formularzu rezerwacyjnym):

 • koszty rezygnacji (KR) 2,5 % wartości imprezy
 • (KR+Choroby Przewlekłe) 5,0 % wartości imprezy

“Umowa ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej lub jej przerwania oraz kosztów rezygnacji z biletu może być za­warta w terminie najpóźniej 5 dni od daty zawarcia umowy uczest­nictwa w imprezie turystycznej lub wpłaty całości lub części zalicz­ki, o ile ma to miejsce później niż zawarcie umowy uczestnictwa albo daty zakupu biletu.       W przypadku gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej lub wylotu jest mniej niż 30 dni umowę ubezpiecze­nia można zawrzeć jedynie w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej lub kupna biletu.”

 

Pytania i odpowiedzi

Na jakim rowerze mogę jechać?

Najlepszy do podróży wybrzeżem Bałtyku będzie rower trekkingowy lub górski. Ważne aby był sprawny technicznie, posiadał sprawne przerzutki, które mogą przydać się na niewielkich podjazdach. Ponadto w osprzęcie roweru musi się znaleźć sprawne oświetlenie.

Jak przygotować rower?

Zalecamy aby rower przed wyjazdem przeszedł serwis w autoryzowanym punkcie. Może to zaoszczędzić trochę czasu i nerwów na ewentualnych naprawach podczas przejazdu.

Jakie rzeczy należy zabrać ze sobą?

Obowiązkowo każdy uczestnik MUSI posiadać KASK ROWEROWY ! Przyda się również zapasowa dętka (w odpowiednim rozmiarze). Jeżeli rower posiada nietypowe śruby/nakrętki również specjalistyczny kluczyk. Rękawiczki rowerowe, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, legitymacja szkolna paszport lub dowód osobisty. Wygodne ubranie do jazdy na rowerze, buty typu adidasy, klapki, ręcznik. Na wpadek załamania pogody przyda się też kurtka przeciwdeszczowa lub ponczo, bluza z długim rękawem (dres). 1 namiot na 2-4 osoby.

W co się pakujemy?

Zalecamy zapakowanie niezbędnych rzeczy do torby podróżnej/dużego plecaka. Na trasie będzie nam towarzyszył bus serwisowy, który będzie przewoził nasze bagaże z kempingu na kemping. My natomiast podróżujemy z małym plecakiem lub małą sakwą w rowerze.

Czy dam sobie radę?

Nasz wyjazd to propozycja dla osób lubiących jazdę na rowerze. W większości trasy przebiegają w terenie płaskim, są przeznaczone również dla mniej doświadczonych rowerzystów. Dzienny dystans to 30 – 70 km, w spokojnym tempie rozłożony na cały dzień. Zachęcamy aby już na kilka tygodni przed obozem wsiadać częściej na rower i pokonywać zbliżone dystanse w rekreacyjnym tempie. W sytuacji awaryjnej mamy do dyspozycji bus serwisowy, który może zgarnąć z trasy i dowieźć na kemping wraz z rowerem.

Czym dojeżdżamy na miejsce startu?

Z Rzeszowa wyruszamy do Świnoujścia pociągiem. Uczestnicy jadą w wraz z opiekunem. Bagaże i rowery podróżują busem serwisowym. Spotykamy się w dniu następnym w Świnoujściu. W drodze powrotnej płyniemy promem z Helu do Gdyni i dalej pociągiem do Rzeszowa (rowery i bagaże tak jak w pierwszą stronę – busem serwisowym).

Jakimi drogami będziemy jechać?

Dominować będą drogi asfaltowe, ścieżki rowerowe, czasami utwardzona ziemista nawierzchnia, niewielkie odcinki drogami szutrowymi, polnymi.

Gdzie będziemy spać?

Podczas obozu zaplanowaliśmy noclegi na kempingach. Codziennie w innym miejscu. Kempingi wyposażone w pełen węzeł sanitarny, natryski, toalety, ciepłą wodę. Dostęp do prądu, gdzieniegdzie bezpłatny internet oraz kuchnia. Zalecamy by skład do namiotu liczył 2-4 osoby. Jeżeli przed wyjazdem nie będzie wiadomo kto z kim śpi w namiocie, opiekunowie przydzielą miejsca w pierwszym dniu – w podziale na chłopców/dziewczęta (nie więcej niż 4 osoby w namiocie).

Jak będziemy się żywić?

Śniadania i kolacje przygotowywane będą pod okiem opiekunów, wspólnie przez uczestników z półproduktów dostarczanych codziennie przez organizatora. Ciepły obiad spożywać będziemy w restauracjach/barach znajdujących się na trasie dziennego odcinka. Na każdy dzień organizator zapewnia również batony energetyczne i napoje izotoniczne.

Jakie mamy ubezpieczenie podczas obozu?

Każdy uczestnik obozu jest objęty ubezpieczeniem w AXA TUiA S.A. Szczegółowe informacje w zakładce powyżej – UBEZPIECZENIE.

Ilu jest uczestników wyjazdu?

Aby obóz doszedł do skutku musimy uzbierać minimum 12 osób (max 15). Uczestnikami mogą być zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Minimalny wiek uczestnika to 12 lat. Jeżeli macie znajomych, którzy lubią jeździć na rowerze – razem będzie Wam raźniej:)

Dokumenty/pieniądze?

Każdy uczestnik musi posiadać ważną legitymację szkolną. Pieniądze według uznania (lody, słodycze, napoje, bilety wstępu do przewidywanych atrakcji turystycznych np. latarnie morskie) – sugerujemy 150-200 zł

Zasady, regulaminy, przepisy podczas obozu?

Wszyscy uczestnicy przed wyjazdem zostają zaznajomieni z regulaminem obozu na który się zgadzają i zobowiązują się do jego przestrzegania. Grupę na trasie obowiązują również przepisy ruchu drogowego. Jako przewodnik jedzie doświadczony instruktor turystyki rowerowej, odpowiedzialny z grupę na całej trasie. Podczas wyjazdu współpracujemy w grupie, przygotowujemy wspólnie posiłki, rozwiązujemy bieżące sprawy, uczymy się przydatnych umiejętności i wykorzystujemy podczas dalszej jazdy. Na trasie dostosowujemy tempo i przerwy tak aby wszyscy uczestnicy mogli poruszać się bezpiecznie w zwartej grupie.

FORMULARZ REZERWACJI

21.07-30.07.2021  CENA: 1300 PLN 

Sprawdź jak zrealizować BON

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

NAPISZ DO NAS

 

  ZADZWOŃ

   

  +48 606 141 330

  Prosimy o tel. w godz. 15:00 – 21:00

  Po dokonaniu rezerwacji, otrzymają Państwo sms oraz maila na wskazany adres wraz z niezbędnymi dokumentami oraz informacjami dotyczącymi obozu.

  Od chwili potwierdzenia przez nas rezerwacji należy do 7 dni wpłacić zaliczkę w wysokości 300 zł. Brak wpłaty zaliczki w wymaganym terminie skutkować będzie wykreśleniem z listy.

  Nr rachunku bankowego:

  Maxisport Szkoła Aktywnego Wypoczynku
  PL 85 1050 1562 1000 0097 3631 9410