606 141 330 ms@maxisport.com.pl

Obóz rowerowy wzdłuż wybrzeża Bałtyku

TERMIN I CENA OBOZU ROWEROWEGO

01-10.07.2018 | CENA: 1100 zł

LICZBA UCZESTNIKÓW: MAX. 14 OSÓB

INFORMACJE O OBOZIE ROWEROWYM

Polska | Wzdłuż wybrzeża Bałtyku | 10 dni | 8 dni jazdy | ok. 450 km

To kolejna nasza propozycja na rowerowy obóz wędrowny – tym razem wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Na obóz zapraszamy wszystkich sympatyków rowerów, lubiących pokonywać kolejne kilometry po nadmorskich bezdrożach.

Trasa naszego przejazdu wybrzeżem Bałtyku jest łatwa, przebiega znanym i popularnym szlakiem rowerowym R10, zwanym także szlakiem latarni morskich. Podróż uatrakcyjnią i uprzyjemnią z pewnością naturalne okoliczności przyrody w postaci pachnących lasów sosnowych, plaż i wydm oraz wspomniane już, mijane w kolejnych miejscowościach latarnie morskie oraz inne ciekawe obiekty Wybrzeża Zachodniego i środkowego.

Gwarantujemy niezapomniane wrażenia, wspaniałe widoki i dobrą zabawę. W codziennym planie dnia nie zabraknie czasu na wypoczynek, zwiedzanie oraz dodatkowe atrakcje. Wędrowny charakter obozu pozwoli uczestnikom sprawdzić się w niecodziennych sytuacjach. Podstawowe technikami orientacji w terenie, wspólne przygotowywanie posiłków, rozpalanie ogniska czy rozbijanie obozu to dla współczesnej młodzieży ciekawa alternatywa i „szkoła życia”.

DOKUMENTY DO POBRANIA

Pobierz dokumenty, z którymi należy się zapoznać przed wyjazdem na obóz rowerowy.

KARTA KWALIFIKACYJNA

UMOWA ZGŁOSZENIOWA

REGULAMIN OBOZU

WIĘCEJ INFORMACJI

Program obozu

Dzień 1: Wyjazd z Rzeszowa w godzinach popołudniowych

Dzień 2: Przyjazd do Świnoujścia. Świnoujście – Niechorze ok. 70 km

Dzień 3: Niechorze – Gąski ok. 70 km

Dzień 4: Gąski – Wicie ok. 60 km

Dzień 5: Wicie – Rowy ok. 55 km

Dzień 6: Rowy – Osetnik (Stilo) ok. 60 km

Dzień 7: Osetnik (Stilo) – Dębki ok. 30 km

Dzień 8: Dębki – Hel ok. 60 km

Dzień 9: Hel – Gdynia (promem) Wyjazd pociągiem w drogę powrotną do Rzeszowa.

Dzień 10. Powrót w godzinach popołudniowych do Rzeszowa

Trasa

This is a text block. Click the edit button to change this text.

Warunki

CENA ZAWIERA:

  • Transport: pociąg (wyjazd z Rzeszowa),
  • Transport rowerów i bagaży busem serwisowym (dostępnym przez cały okres obozu)
  • Zakwaterowanie: 7 noclegów na kempingach
  • Wyżywienie: wspólnie przygotowywane śniadania i kolacje z półproduktów dostarczanych codziennie przez organizatora, ciepłe obiady w barach i restauracjach na trasie
  • ​Opiekę instruktora turystyki rowerowej
  • ​Ubezpieczenie: NNW – 10 000 zł
  • Podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:

  • Biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji turystycznych (latarnie morskie)
  • Wypożyczenia namiotu u organizatora (2 osobowy – 50zł/obóz )

Ubezpiecznie

W trakcie wyjazdu uczestnicy objęci są ubezpieczeniem NNW – Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków – do 10 000 PLN
Ogólne Warunki Ubezpieczenia – POBIERZ

Pytania i odpowiedzi

Na jakim rowerze mogę jechać?

Najlepszy do podróży wybrzeżem Bałtyku będzie rower trekkingowy lub górski. Ważne aby posiadał sprawne przerzutki, które mogą przydać się na niewielkich podjazdach. Ponadto w osprzęcie roweru musi się znaleźć sprawne oświetlenie.

Jak przygotować rower?

Zalecamy aby rower przed wyjazdem przeszedł serwis w autoryzowanym punkcie. Zachęcamy do odwiedzenia NSB SPORT SERWIS – naszego zaprzyjaźnionego punktu, w którym na pewno przygotujecie rower do wyjazdu

Jakie rzeczy należy zabrać ze sobą?

Obowiązkowo każdy uczestnik MUSI posiadać KASK ROWEROWY ! Przyda się również zapasowa dętka (w odpowiednim rozmiarze). Jeżeli rower posiada nietypowe śruby/nakrętki również specjalistyczny kluczyk. Rękawiczki rowerowe, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, legitymacja szkolna paszport lub dowód osobisty. Wygodne ubranie do jazdy na rowerze, buty typu adidasy, klapki, ręcznik. Na wpadek załamania pogody przyda się też kurtka przeciwdeszczowa lub ponczo, bluza z długim rękawem (dres). 1 namiot na 2-4 osoby.

W co się pakujemy?

Zalecamy zapakowanie niezbędnych rzeczy do torby podróżnej/dużego plecaka. Na trasie będzie nam towarzyszył bus serwisowy, który będzie przewoził nasze bagaże z kempingu na kemping. My natomiast podróżujemy z małym plecakiem lub małą sakwą w rowerze.

Czy dam sobie radę?

Nasz wyjazd to propozycja dla osób lubiących jazdę na rowerze. W większości trasy przebiegają w terenie płaskim, są przeznaczone również dla mniej doświadczonych rowerzystów. Dzienny dystans to 30 – 70 km, w spokojnym tempie rozłożony na cały dzień. Zachęcamy aby już na kilka tygodni przed obozem wsiadać częściej na rower i pokonywać zbliżone dystanse w rekreacyjnym tempie. W sytuacji awaryjnej mamy do dyspozycji bus serwisowy, który może zgarnąć z trasy i dowieźć na kemping wraz z rowerem.

Czym dojeżdżamy na miejsce startu?

Z Rzeszowa wyruszamy do Świnoujścia pociągiem. Uczestnicy jadą w wraz z opiekunem. Bagaże i rowery podróżują busem serwisowym. Spotykamy się w dniu następnym w Świnoujściu. W drodze powrotnej płyniemy promem z Helu do Gdyni i dalej pociągiem do Rzeszowa (rowery i bagaże tak jak w pierwszą stronę – busem serwisowym).

Jakimi drogami będziemy jechać?

Dominować będą drogi asfaltowe, ścieżki rowerowe, czasami utwardzona ziemista nawierzchnia, niewielkie odcinki drogami szutrowymi, polnymi.

Gdzie będziemy spać?

Podczas obozu zaplanowaliśmy noclegi na kempingach. Codziennie w innym miejscu. Kempingi wyposażone w pełen węzeł sanitarny, natryski, toalety, ciepłą wodę. Dostęp do prądu, gdzieniegdzie bezpłatny internet oraz kuchnia. Zalecamy by skład do namiotu liczył 2-4 osoby. Jeżeli przed wyjazdem nie będzie wiadomo kto z kim śpi w namiocie, opiekunowie przydzielą miejsca w pierwszym dniu – w podziale na chłopców/dziewczęta (nie więcej niż 4 osoby w namiocie).

Jak będziemy się żywić?

Śniadania i kolacje przygotowywane będą pod okiem opiekunów, wspólnie przez uczestników z półproduktów dostarczanych codziennie przez organizatora. Ciepły obiad spożywać będziemy w restauracjach/barach znajdujących się na trasie dziennego odcinka. Na każdy dzień organizator zapewnia również batony energetyczne i napoje izotoniczne.
Jakie mamy ubezpieczenie podczas obozu?
Każdy uczestnik obozu jest objęty ubezpieczeniem w TUiA Generali. Warunki szczegółowe – tutaj

Ilu jest uczestników wyjazdu?

Aby obóz doszedł do skutku musimy uzbierać minimum 12 osób (max 15). Uczestnikami mogą być zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Minimalny wiek uczestnika to 12 lat.

Dokumenty/pieniądze?

Każdy uczestnik musi posiadać ważną legitymację szkolną. Pieniądze według uznania (lody, słodycze, napoje, bilety wstępu do przewidywanych atrakcji turystycznych np. latarnie morskie) – sugerujemy 150-200 zł

Zasady, regulaminy, przepisy podczas obozu?

Wszyscy uczestnicy przed wyjazdem zostają zaznajomieni z regulaminem obozu na który się zgadzają i zobowiązują się do jego przestrzegania. Grupę na trasie obowiązują również przepisy ruchu drogowego. Jako przewodnik jedzie doświadczony instruktor turystyki rowerowej, odpowiedzialny z grupę na całej trasie. Podczas wyjazdu współpracujemy w grupie, przygotowujemy wspólnie posiłki, rozwiązujemy bieżące sprawy, uczymy się przydatnych umiejętności i wykorzystujemy podczas dalszej jazdy. Na trasie dostosowujemy tempo i przerwy tak aby wszyscy uczestnicy mogli poruszać się bezpiecznie w zwartej grupie.

ZAREZERWUJ

ZAREZERWUJ

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

NAPISZ DO NAS

LUB ZADZWOŃ

tel. 606 141 330
Marcin

Aby dokończyć rezerwację należy wpłacić zaliczkę

(do 3 dni po zgłoszeniu)

Nr konta Bank Millennium:

67 1160 2202 0000 0002 1410 4303

Maxisport Szkoła Aktywnego Wypoczynku ul. Stojałowskiego 8/54, 35-120 Rzeszów

Dokonanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków uczestnictwa, zobowiązaniem się do ich przestrzegania oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez MAXISPORT SZKOŁA AKTYWNEGO WYPOCZYNKU, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 833).

000