606 141 330 ms@maxisport.com.pl

Obóz rowerowy w Austrii – Wzdłuż Dunaju

TERMIN I CENA OBOZU ROWEROWEGO

22-29.07.2018 | CENA: 1300 zł

LICZBA UCZESTNIKÓW: MAX. 14 OSÓB

INFORMACJE O OBOZIE ROWEROWYM

Austria | Wzdłuż Dunaju | 8 dni | 6 dni jazdy | 350 km

Nasz obóz rowerowy o charakterze wędrownym skierowany jest do wszystkich miłośników „dwóch kółek”, którzy w sposób aktywny chcieliby spędzić tydzień wakacji podróżując wzdłuż jednej z najdłuższych rzek w Europie – Dunaju.

Trasa jaką wybraliśmy ma charakter rekreacyjny i z pewnością poradzi sobie z nią każdy kto lubi jeździć na rowerze. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia, wspaniałe widoki i dobrą zabawę. Oprócz pedałowania przewidujemy czas na wypoczynek, zwiedzanie oraz dodatkowe atrakcje. Uczestnicy będą mieli możliwość nauczyć się podstawowych technik orientacji w terenie, współpracy w grupie, radzenia sobie w niecodziennych sytuacjach.

Wspólne przygotowywanie posiłków, rozbijanie namiotów czy rozpalanie ogniska będą doskonałą „szkołą życia” dla młodych podróżników, która w przyszłości może zaowocować jeszcze większym zamiłowaniem do rowerowych wędrówek w nieznane.

DOKUMENTY DO POBRANIA

Pobierz dokumenty, z którymi należy się zapoznać przed wyjazdem na obóz rowerowy.

KARTA KWALIFIKACYJNA

UMOWA ZGŁOSZENIOWA

REGULAMIN OBOZU

WIĘCEJ INFORMACJI

Program obozu

Dzień 1: Wyjazd z Rzeszowa w godzinach popołudniowych

Dzień 2: Przyjazd do Pasawy. Pasawa – Zakole Dunaju (Schlögen) ok. 45km

Dzień 3: Zakole Dunaju (Schlögen) – okolice Linz   ok. 60 km

Dzień 4: Linz – Melk  ok. 90 km

Dzień 5: Melk – Zwentendorf  ok. 65 km

Dzień 6: Zwendendorf – Wiedeń   ok. 50-60 km

Dzień 7: Zwiedzanie Wiednia – Prater. Wieczorem wyjazd autobusem do Polski

Dzień 8: Powrót w godzinach popołudniowych do Rzeszowa

Trasa

This is a text block. Click the edit button to change this text.

Warunki

CENA ZAWIERA:

 • Transport: autokar liniowy (wyjazd z Rzeszowa)
 • Transport rowerów i bagaży busem serwisowym (dostępnym przez cały okres obozu)
 • Zakwaterowanie: 5 noclegów na
  kempingach
 • Wyżywienie: wspólnie przygotowywane śniadania i kolacje z półproduktów dostarczanych codziennie przez organizatora, ciepłe obiady w barach i restauracjach na trasie
 • ​Opiekę instruktora turystyki rowerowej
 • Ubezpieczenie: KL, NW, BP
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 PLN
 • Podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji turystycznych (Prater)
 • Wypożyczenia namiotu u organizatora (2 osobowy – 50zł/obóz)

Ubezpiecznie

W trakcie wyjazdu uczestnicy objęci są ubezpieczeniem TUiA AXA na poniższe sumy:
KL – Koszty Leczenia – do 10 000 EUR
NNW – Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków – do 10 000 PLN
BP – Bagaż Podróżny – do 1000 PLN

Pytania i odpowiedzi

Na jakim rowerze mogę jechać?

Najlepszy do podróży wzdłuż Dunaju będzie rower trekkingowy lub górski. Ważne aby posiadał sprawne przerzutki, które mogą przydać się na niewielkich podjazdach. Ponadto w osprzęcie roweru musi się znaleźć sprawne oświetlenie

Jak przygotować rower?

Zalecamy aby rower przed wyjazdem przeszedł serwis w autoryzowanym punkcie.

Jakie rzeczy należy zabrać ze sobą?

Obowiązkowo każdy uczestnik MUSI posiadać KASK ROWEROWY ! Przyda się również zapasowa dętka (w odpowiednim rozmiarze). Jeżeli rower posiada nietypowe śruby/nakrętki również specjalistyczny kluczyk. Rękawiczki rowerowe, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, legitymacja szkolna paszport lub dowód osobisty. Wygodne ubranie do jazdy na rowerze, buty typu adidasy, klapki, ręcznik. Na wpadek załamania pogody przyda się też kurtka przeciwdeszczowa lub ponczo, bluza z długim rękawem (dres). 1 namiot na 2-4 osoby.

W co się pakujemy?

Zalecamy zapakowanie niezbędnych rzeczy do torby podróżnej/dużego plecaka. Na trasie w Austrii będzie nam towarzyszył bus serwisowy, który będzie przewoził nasze bagaże z kempingu na kemping. My natomiast podróżujemy z małym plecakiem lub małą sakwą w rowerze.

Czy dam sobie radę?

Nasz wyjazd to propozycja dla osób lubiących jazdę na rowerze. W większości trasy przebiegają w terenie płaskim, są przeznaczone również dla mniej doświadczonych rowerzystów. Dzienny dystans to 40 – 90 km, w spokojnym tempie rozłożony na cały dzień.  Zachęcamy aby już na kilka tygodni przed obozem wsiadać częściej na rower i pokonywać zbliżone dystanse w rekreacyjnym tempie. W sytuacji awaryjnej mamy do dyspozycji bus serwisowy, który może zgarnąć z trasy i dowieźć na kemping wraz z rowerem.

Czym dojeżdżamy na miejsce startu?

Z Rzeszowa wyruszamy do Pasawy autobusem liniowym (Rzeszów-Kraków-Wiedeń-Pasawa). Uczestnicy jadą w wraz z opiekunem. Bagaże i rowery podróżują busem serwisowym. Spotykamy się w dniu następnym w Pasawie na granicy niemiecko-austriackiej. W drodze powrotnej wsiadamy do autobusu liniowego we Wiedniu i stamtąd jedziemy do Krakowa i dalej do Rzeszowa.

Jakimi drogami będziemy jechać?

Wzdłuż Dunaju będziemy głównie jechać ścieżkami rowerowymi, drogami asfaltowymi, ubitymi, niewielkie odcinki drogami szutrowymi.

Gdzie będziemy spać?

Podczas obozu zaplanowaliśmy noclegi na kempingach w Austrii. Codziennie w innym miejscu. Kempingi wyposażone w pełen węzeł sanitarny, natryski, toalety, ciepłą wodę. Dostęp do prądu, gdzieniegdzie bezpłatny internet oraz kuchnia. Zalecamy by skład do namiotu liczył 2-4 osoby. Jeżeli przed wyjazdem nie będzie wiadomo kto z kim śpi w namiocie, opiekunowie przydzielą miejsca w pierwszym dniu – w podziale na chłopców/dziewczęta (nie więcej niż 4 osoby w namiocie).

Jak będziemy się żywić?

Śniadania i kolacje przygotowywane będą pod okiem opiekunów, wspólnie przez uczestników z półproduktów dostarczanych codziennie przez organizatora. Ciepły obiad spożywać będziemy w restauracjach/barach znajdujących się na trasie dziennego odcinka. Na każdy dzień organizator zapewnia również batony energetyczne i napoje izotoniczne.

Jakie mamy ubezpieczenie podczas obozu?

Zalecamy przed wyjazdem wyrobienie karty EKUZ, w najbliższym oddziale NFZ. Każdy uczestnik obozu jest objęty ubezpieczeniem w TUiA Generali. Warunki szczegółowe – tutaj

Ilu jest uczestników wyjazdu?

Aby obóz doszedł do skutku musimy uzbierać minimum 12 osób (max 15). Uczestnikami mogą być zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Minimalny wiek uczestnika to 12 lat.

Dokumenty/pieniądze?

Każdy uczestnik musi posiadać ważną legitymację szkolną, paszport lub dowód osobisty. Pieniądze według uznania (lody, słodycze, napoje, bilety wstępu do przewidywanych atrakcji turystycznych np. Prater) – sugerujemy 50-80 Euro

Zasady, regulaminy, przepisy podczas obozu?

Wszyscy uczestnicy przed wyjazdem zostają zaznajomieni z regulaminem obozu na który się zgadzają i zobowiązują się do jego przestrzegania. Grupę na trasie obowiązują również przepisy ruchu drogowego. Jako przewodnik jedzie doświadczony instruktor turystyki rowerowej, odpowiedzialny z grupę na całej trasie. Podczas wyjazdu współpracujemy w grupie, przygotowujemy wspólnie posiłki, rozwiązujemy bieżące sprawy, uczymy się przydatnych umiejętności i wykorzystujemy podczas dalszej jazdy. Na trasie dostosowujemy tempo i przerwy tak aby wszyscy uczestnicy mogli poruszać się bezpiecznie w zwartej grupie.

ZAREZERWUJ

ZAREZERWUJ

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

NAPISZ DO NAS

LUB ZADZWOŃ

tel. 606 141 330
Marcin

Aby dokończyć rezerwację należy wpłacić zaliczkę

(do 3 dni po zgłoszeniu)

Nr konta Bank Millennium:

67 1160 2202 0000 0002 1410 4303

Maxisport Szkoła Aktywnego Wypoczynku ul. Stojałowskiego 8/54, 35-120 Rzeszów

Dokonanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków uczestnictwa, zobowiązaniem się do ich przestrzegania oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych przez MAXISPORT SZKOŁA AKTYWNEGO WYPOCZYNKU, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 833).

000